Pomozte Červenému kříži v boji s nákazou - mezinárodní výzva

 

V reakci na šíření nákazy novým typem koronaviru (2019-nCoV), jejíž epicentrum se koncem loňského roku objevilo v Čínské lidové republice v provincii Wu-Chan se aktivovala také opatření ze strany Mezinárodního hnutí ČK & ČP, konkrétně jednotlivých národních společností – především Čínského ČK, ale též ČK zemí, kam se již nákaza rozšířila – např. Japonského, Filipínského, Korejského, Thajského ČK či ČK Myanmaru – a Mezinárodní federace ČK & ČP (regionální ředitelství pro Asii a Tichomoří; Kuala Lumpur. Mezinárodní federace ČK & ČP má koordinační roli a v oblasti působí její týmy monitorující situaci.
Aktivity složek ČK&ČP se liší dle závažnosti stavu ohrožení nákazou v jednotlivých zemích. Vždy se jedná o prevenci, šíření informací o způsobu přenosu infekce a způsobech ochrany před ní, klinických známkách onemocnění apod. V ohnisku nákazy, kde provozuje i svá zdravotnická zařízení, dále se ČK podílí na péči o nemocné, poskytuje psychologickou pomoc, distribuuje ochranné prostředky apod. Podle stavu závažnosti ohrožení se v jednotlivých zemích podílí na protiepidemických opatření.
ČK uvedené činnosti provádí vždy v dohodě se státními orgány (v souladu s rezolucí č. 19/3 přijatou na 33. mezinárodní konference ČK&ČP z prosince 2019, v níž se vlády a složky ČK & ČP zavázali ke společným postupům v boji s epidemiemi a pandemiemi).
Pro uvedené aktivity boje s nákazou a omezování jejího dalšího možného šíření shromažďují složky ČK & ČP materiální i finanční prostředky. Český červený kříž se zapojil do mezinárodní výzvy a v rámci své veřejné sbírky shromažďuje finanční prostředky na financování aktivit jednotlivých složek Mezinárodního hnutí ČK & ČP.

 • Dagy Tran
 • Petr Bambásek
  1 000 Kč
 • Richard Thornley
  3 670 Kč
 • Jana Madajová
 • Jiří Koláčný
 • Jake Aarons
 • Tereza
 • Jiří Myslín
 • Jana Tomanová
  200 Kč
 • Pelcovi
  1 000 Kč
 • mota
  1 000 Kč
 • Martin L.
  1 000 Kč
 • Dominika Machová
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Český červený kříž

www.cervenykriz.eu

Posláním Českého červeného kříže (ČČK) je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže. Český červený kříž plní úkoly vyplývající z Ženevských úmluv, jejich dodatkových protokolů, rezolucí Mezinárodní konference Červeného kříže a Červeného půlměsíce a ze zákona č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, ve znění pozdějších předpisů. Činnost ČČK zahrnuje zejména přípravu v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva, výcvik první pomoci, poskytování humanitární pomoci v případě katastrof a jiných mimořádných událostí, poskytování zdravotnických, záchranných, sociálních a dalších humanitárních služeb, organizaci a podporu sociální a zdravotní výchovy dětí a mládeže. Při své činnosti se Český červený kříž řídí 7 principy Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, kterými jsou HUMANITA, NESTRANNOST, NEUTRALITA, NEZÁVISLOST, DOBROVOLNOST, JEDNOTA, SVĚTOVOST.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

333999/2700, variabilní symbol 2002

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat