Proč musí mít organizace na Darujspravne.cz veřejnou sbírku?
Veřejné sbírky jsou regulovány zákonem o veřejných sbírkách, který upravuje všechny formy situace, kdy je široká veřejnost vyzývána k podpoře určité organizace či projektu. Většina neziskových organizací dnes získává individuální dárce formou kampaní, proto je nutné jednat v souladu se zákonem o veřejných sbírkách. Každá organizace musí jednou ročně sbírku vyúčtovat příslušnému úřadu, který sbírku povolil.

Jak si můžu odečíst dar?
Dárce si může podle zákona o daních z příjmů odečíst hodnotu daru ze svého základu. Více informací najdete zde.

Jak nejlépe přispět organizaci, kterou si vyberu?
Můžete si vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje a který zároveň odpovídá i vašim finančním možnostem. Podrobnosti o způsobu přispívání najdete zde.

Kdo mi vystaví potvrzení o daru?
Potvrzení o daru vystavuje portál Darujsprávně.cz. Musíte však zatrhnout, že o potvrzení stojíte a vyplnit požadované údaje dle platné legislativy.

Je lepší přispět jednorázově, nebo přispívat dlouhodobě?
Záleží na dárci a na jeho finančních možnostech, ale dlouhodobá podpora od dárců je pro organizaci určitě lepší. Organizace má tak zajištěné pravidelné příspěvky. Pravidelný měsíční příspěvek nemusí být v řádu tisíců. Na Darujsprávně.cz se můžete rozhodnout, zda chcete svůj dar poslat jednorázově nebo pravidelně. Zaplatit můžete velmi jednoduše platební kartou.V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@darujspravne.cz.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele