FAQ

Proč musí mít organizace na Darujspravne.cz veřejnou sbírku?
Veřejné sbírky jsou regulovány zákonem o veřejných sbírkách, který upravuje všechny formy situace, kdy je široká veřejnost vyzývána k podpoře určité organizace či projektu. Většina neziskových organizací dnes získává individuální dárce formou kampaní, proto je nutné jednat v souladu se zákonem o veřejných sbírkách. Každá organizace musí jednou ročně sbírku vyúčtovat příslušnému úřadu, který sbírku povolil.

Jak si můžu odečíst dar?
Dárce si může podle zákona o daních z příjmů odečíst hodnotu daru ze svého základu. Více informací najdete zde.

Jak nejlépe přispět organizaci, kterou si vyberu?
Můžete si vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje a který zároveň odpovídá i vašim finančním možnostem. Podrobnosti o způsobu přispívání najdete zde.

Kdo mi vystaví potvrzení o daru?
Potvrzení o daru vystavuje konečný příjemce daru. To znamená, že potvrzení vystaví organizace, které jste dar poslal/a. Při platbě přes platební bránu Klikni a daruj je možné zaškrtnout možnost vystavit potvrzení o daru. Při vyplnění všech potřebných údajů vám bude vystaveno potvrzení obratem po odeslání daru. V případě, že se vám potvrzení někam zatoulá, tak organizace, které jste dar poskytl/a, vám ho může zaslat znova.

Je lepší přispět jednorázově, nebo přispívat dlouhodobě?
Záleží na dárci a na jeho finančních možnostech, ale dlouhodobá podpora od dárců je pro organizaci určitě lepší. Organizace má tak zajištěné pravidelné příspěvky. Pravidelný měsíční příspěvek nemusí být v řádu tisíců (zde si můžete spočítat, kolik můžete měsíčně přispívat, aby to nezatížilo váš rozpočet). V platební aplikaci Klikni a daruj si můžete nastavit výši a pravidelnost zasílání daru přes inkaso nebo pravidelný dar kartou. Popřípadě si můžete nastavit dlouhodobou dárcovskou sms. Každá koruna je důležitá!

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@darujspravne.cz.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele