Zaměstnanecké sbírky na darujspravne.cz

Firmy spolu se svými zaměstnanci v posledních letech čím dál častěji podávají pomocnou ruku potřebným prostřednictvím charitativních zaměstnaneckých sbírek. Některé firmy také vybrané příspěvky zaměstnanců násobí.

Jedním takovým projektem je matchingový fond Společně s ČSOB. Ten je určen zaměstnancům skupiny ČSOB, lidem v jejich okolí – kolegům, rodině, přátelům, klientům a také jejich oblíbeným neziskovým organizacím. Zaměstnanec se zaregistruje na portále Daruj správně a uspořádá peněžní sbírku pro vybranou neziskovou organizaci. ČSOB po skončení sbírky věnuje vybrané organizaci stejnou částku, kterou se podařilo získat ve sbírce, minimálně 5 tisíc korun a maximálně 30 tisíc korun.

Za rok 2019 využilo tento matchingový fond na portálu darujspravne.cz 14 organizací a 90 % uskutečněných sbírek přesáhlo cílovou částku. Celková podpora, kterou organizace získaly, tak činila 802 170 Kč.

Matchingový fond Společně s ČSOB na Daruj správně dává možnost zaměstnancům transparentně zakládat sbírky a být aktivní v charitativní oblasti. Zaměstnanci tak mohou mít přehled o současných trendech v dárcovství a novinkách spojených s veřejně prospěšnou pomocí.

Na otázku ohledně motivace k uspořádání zaměstnanecké sbírky odpovídá Martin Bušo z ČSOB, takto: „Mimo to, že se standardně zabývám řešením stížností, zpětnou vazbou atd. jsem zapojen i do některých CSR aktivit. V rámci pilíře Longevity jsme začali spolupracovat s kavárnou AdAstra, která zaměstnává hendikepované mladé lidi. Protože se jim každá koruna hodí a ještě navíc je teď v době Covidu vykradli. Rozhodli jsme se využít téhle možnosti a trošku jim finančně pomoci. Obecně lze ale říct, že mě CSR a pomoc potřebným dlouhodobě zajímá a pokud je prostor, rád pomáhám.“

A dodává: „Do života mi to určitě přineslo radost, protože pokaždé, když někomu, kdo to opravdu potřebuje, pomůžete, poznáte, že to má smysl. Rozdávat radost a podat pomocnou ruku je krásný pocit.“

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat