Nadace partnerství zažila rekordní Zázraky přírody

Speciální benefiční díl pořadu Zázraky přírody přinesl Nadaci Partnerství a její iniciativě Sázíme budoucnost, která má za cíl vysázet deset milionů stromů do české krajiny, více než milion korun.

Podpora diváků České televize umožní v grantovém programu Sázíme budoucnost rozdělit na podzimní výsadby stromů rekordně vysokou částku. Je to pro nás povzbudivým potvrzením, že i v této nelehké době má veřejnost zájem o kvalitu svého životního prostředí a ochranu klimatu,“ komentuje úspěch pořadu ředitel strategického rozvoje Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Detaily, jak podporu pro své projekty získat, najdete na www.nadacepartnerstvi.cz/Granty


Charitativní vydání Zázraků přírody, kdy diváci mohli prostřednictvím DMS přispět na vysazení nového stromu, bylo nejsledovanějším sobotním pořadem. Pořad sledovalo 1,26 milionů diváků starších 15 let. To je bezmála dvojnásobek oproti loňskému charitativnímu dílu. Pokud jste pořad nestihli, je možno jej v i-vysílání České televize shlédnout až do začátku dubna a stromy podpořit ještě nyní,” vyzývá Miroslav Kundrata. 

https://www.youtube.com/watch?v=AyheIVxZ3pI&feature=emb_logo

„Věříme, že k této výzvě se přidají i zástupci firemního sektoru, u kterého jsou často dopady na životné prostředí veliké. Chceme zapojit do ochrany životního prostředí ale také širokou veřejnost, každého občana České republiky. Jedině tak se změní nastavení veřejného i soukromého sektoru a dosáhneme očekávaný efekt,“ dodává Lucia Štefánková z Nadace Tipsport, která se stala novým generálním partnerem inciativy. 
 

PODPOŘTE STROMY ZASLÁNÍ SMS VE TVARU "DMS STROM 90" NA 87 777.

Vedle tradiční výzvy na výsadbové granty se mohou zájemci z řad starostů, radní a obecních zastupitelů ucházet také o mimořádnou grantovou podporu na vysazení podzimní Aleje svobody 2020 k výročí sametové revoluce. 

Ke sto rokům Československa jsme vysadili Alej svobody pod Řípem. Třicetiny demokracie a svobody v Česku jsme oslavili vysazením Aleje svobody ve Vestci u Prahy. Kde budeme v tradici oslavy naší země pokračovat, je pro letošek na vás,” vybízí zástupce obcí Miroslav Kundrata.

Výzva se týká všech obcí, které dokážou zajistit vhodný pozemek pro výsadbu aleje o zhruba sto stromech a dokážou jim poté zajistit i následnou péči. A také mají elán zapojit místní komunitu. Detaily najdou zájemci na www.sazimebudoucnost.cz/alejsvobody20.

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat