Na pomoc Ukrajině poslali dárci prostřednictvím DMS již více než 35 mil. Kč

26.4. 2022 - Celkový počet odeslaných Dárcovských SMS doposud činí 432 681 s výnosem 35 185 059 Kč. Nejvíce se vybralo prostřednictvím DMS SOSUKRAJINA organizace Člověk v tísni během březnového benefičního koncertu pro Ukrajinu na Václavském náměstí.

V letošním roce se 1. března uskutečnil speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Během koncertu se vybralo díky DMSkám 21,9 mil. korun. Jednalo se tak o rekordní výnos jednorázové benefiční akce v historii dárcovské SMS.

Březnový unikátní benefiční koncert společně vysílala jak veřejnoprávní média, Česká televize a Český rozhlas, tak i televize Nova, což přispělo k rekordnímu výnosu dárcovských SMS, který může nyní přinést tolik potřebnou pomoc, říká Klára Šplíchalová, Výkonná ředitelka Fóra dárců.

Mimořádně úspěšné byly také další březnové akce na pomoc Ukrajině. Konktrétně Koncert dětem Ukrajiny ve Fóru Karlín, kdy se vybralo pomocí DMS CCK, tedy dárcovské SMS Českého červeného kříže, 4,6 mil. korun a DMS SOSUKRAJINA Člověka v tísni na předávání filmových cen Český lev, kdy se vybralo 1,4 mil. korun.

DMS projekty, které vybraly více než 1 mil. Kč, byly DMS CCK (Český červený kříž, 5,6 mil. Kč), DMS UKRAJINA (Diecézní charita ostravsko–opavská, 1,2 mil. Kč) a DMS CHARITASVET (Charita Česká republika, 1 mil. Kč).

Do pomoci Ukrajině byly skrze dárcovské SMS zapojeny i další organizace. Např. Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce (DMS DIAKONIESVET), ADRA o.p.s. (DMS ADRA), Nadační fond pomoci (DMS ZNESNAZE) nebo Český výbor pro UNICEF (DMS UNICEF).

Dárci nejčastěji volili DMS v nejvyšší cenové hladině – 85 % všech DMS zaslaných na pomoc Ukrajině bylo v hodnotě 90 Kč.

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat