Matchingový fond Společně s ČSOB pomáhá neziskovým organizacím již 8. rokem

Základem českého firemního dárcovství zaměstnanců na pracovištích je, podobně jako v zahraničí, shromažďování finančních příspěvků (zaměstnanecké sbírky) a jejich násobení firmou (matching). Smyslem je zaměstnance zapojit do inspirativních komunitních projektů, které mají díky matchingu od firmy skvělý finanční i komunikační dopad.

Jedním takovým projektem je matchingový fond Společně s ČSOB. Ten je určen zaměstnancům skupiny ČSOB, lidem v jejich okolí – kolegům, rodině, přátelům, klientům a také jejich oblíbeným neziskovým organizacím. Zaměstnanec se zaregistruje na portále Daruj správně a uspořádá peněžní sbírku pro vybranou neziskovou organizaci. ČSOB po skončení sbírky věnuje vybrané organizaci stejnou částku, kterou se podařilo získat ve sbírce, minimálně 5 tisíc korun a maximálně 30 tisíc korun.

Novinkou letošního roku je, že neziskové organizace mohou matchingový fond využít 3x ročně a získat tak do banky až 90 000 Kč. Podmínkou je, aby každou spojeneckou sbírku pro organizace založil vždy jiný zaměstnanec ČSOB.

Tímto fondem chce ČSOB společně s Fórem dárců podpořit a dále rozvíjet individuální dárcovství, kterému se v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě věnuje. Filantropické aktivity zaměstnanců podporuje již od roku 2008, formou matchingového fondu pak osmým rokem. Od jeho zahájení v roce 2015 bylo přispěno na 131 projektů - zaměstnanci ČSOB spolu s lidmi ze svého okolí na jejich realizaci vybrali 3,9 mil. Kč a ČSOB věnovala dalších 2,9 mil. Kč. Celková částka, kterou neziskové organizace díky fondu získaly, činí 6,8 mil. Kč.

Za rok 2021 využilo tento matchingový fond na portálu darujspravne.cz 12 organizací a 100 % uskutečněných sbírek přesáhlo cílovou částku. Celková podpora, kterou organizace získaly, tak činila 1.013.624  Kč.

Matchingový fond Společně s ČSOB na Daruj správně dává možnost zaměstnancům transparentně zakládat sbírky a být aktivní v charitativní oblasti. Zaměstnanci tak mohou mít přehled o současných trendech v dárcovství a novinkách spojených s veřejně prospěšnou pomocí. 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat