Globus Lepší svět rozdělil finanční dary těm, kteří pomáhají zasaženým pandemií

Již pátým rokem Globus Lepší svět finančně pomáhá organizacím realizovat veřejně prospěšné projekty. Letos se program zaměřil na lidi, komunity a projekty zasažené následky koronaviru. O jeden milion korun se tak podělily tři organizace s celostátním působením, 500 tisíc korun rozdá Spiralis lidem pečujícím o své blízké v době koronaviru, 250 tisíc organizace Dobrá rodina, která podporuje náhradní rodiny a rovněž 250 tisíc obdrží Charita České republiky na pomoc seniorům. Další tři miliony pomohou 45 projektům v okolí hypermarketů Globus. Více o nich a programu Globus Lepší svět na globus.cz.

Jubilejních 20 milionů za pět let fungování rozdal program Globus Lepší svět organizacím a projektům, které pomáhají handicapovaným, dětem, seniorům a potřebným ve svém regionu. Letos již podruhé měl program hypermarketů Globus jedno zásadní téma – pomoc zasaženým situací okolo koronaviru. „Letos jsme 4 miliony korun rozdělili jak mezi malé, regionální projekty, které se o pomoc přihlásily, tak třem organizacím s celostátní působností. Každý z přihlášených měl jiný, ale vždy naléhavý námět, kterým chce pomoci svým klientům. Věříme, že se nám podařilo přispět dary ke zlepšení jejich situace,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Pro malé komunitní organizace jsou často finanční prostředky nedostupné. Proto vznikl program Globus Lepší svět, kde se finanční podpora dostane každý rok 45 malým organizacím a jejich projektům, které nedosáhnou na jinou finanční pomoc. Jde vždy o tři projekty v každém regionu v okolí patnácti hypermarketů, letos byly v každém z nich rozděleny částky 100 tisíc, 60 tisíc a 40 tisíc korun. A jejich témata jsou pokaždé jiná jako letos - od nákupu kyslíkových koncentrátorů pro lidi s respiračními potížemi po prodělaném koronaviru na Pardubicku, přes podporu rehabilitace dětí s trvalým postižením v Ostravě až po podporu znevýhodněných dětí z Chomutova, které v době pandemie nemají vhodné zázemí pro vzdělání. Všechny letos podpořené projekty v po celé ČR jsou na globus.cz.

„Globus opět pomáhá tam, kde je třeba a napříč celou Českou republikou. Kombinace regionální a plošné pomoci je velmi efektivní a má vysoký společenský dopad. Globus totiž takto podporuje jak menší potřebné projekty po celé zemi, tak i projekty, které řeší systémové otázky – ať už je to neformální pečovatelství, náhradní rodinné péče a nebo péče o nemocné v domácích podmínkách,“ řekla výkonná ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat