Daruj správně: Trháme rekordy a chystáme novinky

Crowdfundingové charitativní kampaně za sebou mají další rekord. Sbírka na rehabilitaci malé Ronji http://www.darujspravne.cz/rocni-rehabilitace-pro-ronju-971 , kterou vyhlásil Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, vybrala 218 % požadované částky, což je přes 218 000 korun za 45 dní. 

"Tato velkorysá částka pomůže Ronje v dalším rozvoji. Moc si vaší pomoci vážíme! Děkujeme celému týmu Daruj Správně za péči a individuální přístup ke každému projektu a dále Novinky.cz za sdílení příběhu Ronji, který oslovil i vás, naše dárce," píše na svém facebookovém profilu nadační fond.

Výkonná ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová upozorňuje, že už nyní je jasné, že se digitální dárcovství v Česku začíná dařit a že si drobní dárci na charitativní crowdfundingové portály našli cestu.

"Do 22. června nemohu být konkrétnější, ale mohu alespoň prozradit, že po tomto datu budou mít dárci i neziskové organizace na portálu Daruj správně mnohem více možností, jak online prospěšné projekty podpořit. Nabídneme nové, moderní nástroje digitálního dárcovství, které jsou v západním světě již dobře využívané a doufáme, že je stejně hojně budou využívat i čeští donoři," říká Šplíchalová.

Podle ní může mít dárcovství i nový rozměr. "Pomoc dobré věci je samozřejmě primární, ale my chceme, aby z oné pomoci měli dárci a neziskové organizace také zážitek. Držte nám palce, ať se to podaří," doplňuje Šplíchalová.

Slavnostní představení novinek na Daruj správně se koná 22. června od 13 hodin v prostorách Pracovny, s.r.o.

Vaše Daruj správně

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat