Dárcovský summit 2022

29. 11. 2022 – Tématem letošního 12. ročníku Dárcovského summitu byla Lidskost a udržitelnost jako východisko. Konal se 29. listopadu 2022 v Kaiserštejnském paláci v Praze a věnoval se rozvoji dárcovství – zejména s ohledem na zapojování a efektivní spolupráci strategických partnerů ze strany firem, nadací, ale i státu.

Dárcovský summit je již tradiční akce pořádaná Fórem dárců, které se 25 let věnuje rozvoji prostředí pro dárcovství, podílí se na důvěryhodnosti a transparenci neziskového sektoru v České republice.

„Dárcovským summitem chceme vyzdvihnout, jaký význam má dárcovství, společenská angažovanost, udržitelnost a filantropie v České republice,“ říká Klára Šplíchalová, Výkonná ředitelka Fóra dárců a dodává, že i letos se summitu zúčastnili přední zástupci nadací a veřejně prospěšného sektoru, zástupci odpovědných firem a přední osobnosti z řad veřejnosti. 

Speciálním hostem byla paní Zuzana Marešová, pamětnice a pasažérka tzv. „Wintonova vlaku“, která je také jednou z iniciátorek Památníku rozloučení. Ten se nachází na pražském Hlavním nádraží a je poctou rodičům Wintonových dětí.

Živý přenos ze summitu a následného předávání cen Fóra dárců bylo možné sledovat v přímém přenosu prostřednictvím iVysílání České televize.

Odkaz ke zhlédnutí zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/15393453473-ceny-fora-darcu-2022/

Celou akci moderovala jako vždy skvělá Daniela Písařovicová.

 

Program:

8:30–9:00

Registrace, káva, networking

9:00–9:30

Zahájení akce, přivítání a úvodní slovo

Daniela Písařovicová a Klára Šplíchalová

9:30–10:00

Mapa dárcovství 2022 aneb jak si stojí české dárcovství v době plné výzev. Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců a Radek Jiřičný, InsightLab 

10:00–10:30

Speciální host

Zuzana Marešová, pamětnice, pasažérka tzv. „Wintonova vlaku“ Lidskost jako klíčová hodnota zdravé společnosti

10:30–10:45 Přestávka

10:45–12:15 

Udržitelnost jako východisko – jaké časy čekají dárce, filantropii a společenskou odpovědnost? Co nás naučily zkušenosti z období covidu nebo souvislosti války na Ukrajině a jak tuzemským dárcovstvím zahýbaly nedávné velké sbírkové iniciativy? Jak vnímají svoji roli, možnosti a příležitosti zástupci byznysu, médií a komunikace? Jaká témata budou v našem hledáčku v nadcházejícím období a na co se připravit?

Panelová diskuse

Lea Surovcová – novinářka specializující se na sociální témata v celospolečenském kontextu
Klára Šimáčková Laurenčíková – zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Libor Winkler – CEO RSJ Investments, podnikatel a filantrop, zakladatel Nadace RSJ

Milan Hejl – Managing Partner a spoluzakladatel AMI Communications, specialista na komunikaci

Petr Vlček – ředitel společnosti AVT Group, podnikatel a filantrop, zakladatel Nadačního fondu Dity a Petra Vlčkových

12:15 – 13:00

Závěr programu, neformální networking

Partnery akce byli Česká televize, Český rozhlas, Československá obchodní banka, Kaiserštejnský palác, Techmania Science Center a Nadace Preciosa. 

Záštitu nad 12. ročníkem Dárcovského summitu převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Jitka Seitlová, místopředsedkyně Parlamentu ČR Olga Richterová a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

 

Po skončení Dárcovského summitu následovalo od 13:30 hod. slavnostní vyhlášení výsledků a předávání Cen Fóra dárců 2022. Všechny oceněné najdete od 30. 11. 2022 na www.cenyforadarcu.cz.

Odkaz na iVysílání zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/15393453473-ceny-fora-darcu-2022/?fbclid=IwAR2mi2rwm-1Sa3neDjxG2EUe7gReZE70Xw9SlNEqKDbE5NDXBsrQ6uZY4vU

 

Kontakt pro média:

Klára Šplíchalová                                Klára Stuchlá Libertová

Výkonná ředitelka Fóra dárců                Manažerka dárcovských programů 

splichalova@donorsforum.cz                  libertova@donorsforum.cz

+(420) 725 999 101                             +(420) 725 999 102

 

Pro editory:

Fórum dárců je jediný celorepublikový spolek zastřešující dárce v České republice. Na budování a rozvoji prostředí pro dárcovství pracuje Fórum dárců úspěšně od roku 1997. Při Fóru dárců se vyprofilovala Asociace nadací, Asociace nadačních fondů a Asociace firemních nadací a fondů, které sdružují šest desítek členů.

Fórum dárců se aktivně účastní legislativních procesů směřujících k prosazování zlepšení podmínek pro dárcovství a rozvoje veřejně prospěšných aktivit v České republice. Fórum dárců je jedním ze zakládajících členů CSR platformy Byznys pro společnost. 

 

Fórum dárců přispívá k formování dárcovského prostředí mnoha zásadními projekty:

Informace k Dárcovské SMS najdete na Darcovskasms.cz

Více informací k individuálnímu dárcovství najdete na Darujspravne.cz

Žebříčky nadací a nadačních fondů najdete na Donorsforum.cz

Všechny vítěze Cen Fóra dárců poznáte na Cenyforadarcu.cz

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat