Ceny Fóra dárců pro osobnosti nadačního sektoru a osobnosti filantropie 2020

Letos proběhl již třetí ročník Cen Fóra dárců pro osobnosti filantropie. Během slavnostního předávání, kterým všechny zúčastněné provedla moderátorka Monika Valentová, bylo oceněno 13 osobností ve třech kategoriích.

 

Ceny Fóra dárců pro veřejně prospěšné organizace udělujeme již deset let, a to vždy na podzim v rámci Dne dárců. Před třemi lety jsme se ale rozhodli podpořit a vyzdvihnout také důležitou činnost lidí, kteří se v charitativní oblasti a ve veřejně prospěšných oborech pohybují a posouvají je dál. Proto vznikly Ceny Fóra dárců pro osobnosti nadačního sektoru a filantopie, kdy bychom vždy v červnu na samostatné akci představili výjimečné osobnosti, jež jsou inspirací nejen pro oblast charitativních aktivit, ale celou naši společnost,“ říká Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

 

Letošní akce měla podtitul „Život jako výzva“. Na toto téma promluvili dva přednášející. Petr Wagner, farář Církve československé husitské, který slouží v malé obci v Posázaví a zároveň s dalšími dvěma kolegy a kolegyní v pořadu Hergot! na rádiu Wave probírá události, ve kterých se prolínají společenská témata s těmi náboženskými. A pak také Radek Laci, trenér těla a mysli a metodik trenérské školy, jež byla založena na základě posilování s vlastní vahou. Je také jedním z koučů, kteří absolvovali speciální kurz World Calisthenics Organization, dělá osobního trenéra mnohým známým osobnostem a zároveň je jedním ze zakladatelů spolku Vteřiny poté.

 

Ocenění pro Osobnosti nadačního sektoru 2020 předal Jiří Váňa, manažer charitativních projektů ČT. Dagmar Havlové za výnamný přínos v oblasti zdravotní osvěty a za aktivní a inspirativní občanský postoj v období koronakrize. Haně Frištenské za dlouholetou práci v oblasti rozvoje tuzemného nadačního sektoru a prosazování hodnot občanské společnosti a Vendule Pizingerové za inspirativní práci v nadačním sektoru a podporu tématu dětských pacientů s poruchou krvetvorby.

 

Čestné uznání Fóra dárců pak obdžela S.M. Konsoláta Mgr. Miroslava Frýdecká za výjimečný přínos v oblasti péče o druhé.

 

Do kategorii Hrdina/ka filantropie 2020 bylo možné nominovat osobnost, která se významně zasloužila v důsledku epidemie COVID-19 o podporu společnosti, jednotlivců nebo organizací, kteří se dostali díky současnému kritickému stavu do problémů nebo existenční krize. Ocenění předala Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců. Noře Fridrichové za aktivní podporu rodičů samoživitelů v době koronakrize. Josefu Šedlbauerovi za celospolečenský přínos v oblasti rozvoje nanotechnologií v době koronakrize a Lukáši Huňkovi za aktivní a inspirativní občanský postoj v době koronakrize a iniciaci portálu www.sousedskapomoc.cz.

 

Ocenění ve třetí kategorii Osobnost filantropie 2020 předala Irena Fodorová, ředitelka Nadace Jedličkova ústavu, následujícím osobnostem: Haně Bučkové za výjimečnou práci, kterou zlepšuje kvalitu života pacientů s vzácnými vrozenými kožními onemocněními. Zdeňku Svěrákovi za dlouhodobou inspirativní pomoc vozíčkářům a významný přínos ke komunikaci tématu lidí s handicapem. Marii Křepelkové za významný přínos a podporu charitativní činnosti se zaměřením na pomoc dětem. Richardu Smejkalovi za dlouhodobou aktivní dobrovolnickou činnost a podporu dobrovolnické práce. Evě Knappové za účinnou osvětu v oboru rakoviny prsu. Viliamu Sivekovi za významný osobní přínos a inspirativní podporu veřejně prospěšných aktivit. Viliam Sivek obdržel zároveň Cenu veřejnosti.

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat