Startuje soutěž TOP Odpovědná firma 2017, která oceňuje férové podnikání. Firmy mohou přihlašovat své projekty

Firmám, které se chovají odpovědně a chtějí o svých CSR aktivitách dát vědět, se otevírá další ročník soutěže TOP Odpovědná firma 2017. Jde o prestižní soutěž, která už 14. rokem oceňuje společensky prospěšné projekty českého byznysu.

Firmy mohou přihlášky do soutěže posílat od čtvrtka 1.6. do konce července prostřednictvím webu www.topodpovednafirma.cz. Účast v ocenění TOP Odpovědná firma je zdarma a je otevřena pro malé i velké společnosti. V srpnu a září pak posoudí všechny přihlášky odborná nezávislá porota a slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v říjnu v Praze.

Na výběr je z desítky kategorií, které pokrývají všechny hlavní oblasti udržitelného podnikání. Je možné přihlásit celou firemní strategii, konkrétní projekt (například z oblasti diverzity, ochrany životního prostředí nebo v angažovanosti zaměstnanců) či se ucházet o ocenění ve speciální kategorii, jako Odpovědný reporting nebo Odpovědný leader. 

„Novinkou letošního ročníku je nová kategorie. Jedná se o Počin roku 2017 - cena za odvážný, inovativní CSR projekt, který se nebojí vybočit ze zavedených postupů a standardních aktivit firmy i kategorií ocenění TOP Odpovědná firma,“ říká Ladislav Lojka z asociace Byznys pro společnost, která soutěž pořádá.

„Další novinkou jsou nové webové stránky, které jsme se snažili udělat přehlednější a uživatelsky příjemnější. Součástí webu je i nová část Odpovědnéfirmy.cz, což jsou s cenou TOP Odpovědná firma sesterské projekty. Společně oceňují a inspirují všechny ty, kteří odpovědné podnikání již začleňují do svého byznysu, ale i ty, kdo jsou teprve na začátku,“dodává Lojka.

Pokud se firmy hlásí poprvé, nebo se chtějí poradit, mohou využít semináře, které se uskuteční zdarma v sídle asociace Byznys pro společnost v Praze 8. nebo 15. června, vždy od 14.00 do 16.00. Účast je nutné předem potvrdit.

Stejně jako v minulých letech zaslané přihlášky posoudí odborná nezávislá komise složená ze zástupců komerčního i neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v Česku. Všechny kvalitní strategie a projekty získají zlatý, stříbrný nebo bronzový titul. Nebude chybět ani hlasování veřejnosti, které odstartuje v září.

Loňský 13. ročník vyvrcholil na slavnostním galavečeru v pražské La Fabrice. Titul TOP Odpovědná firma roku za nejlepší strategii v hlavní kategorii pro velké firmy získala společnost KPMG. Nejlepší strategií roku v kategorii TOP Odpovědná malá firma, ceně společnosti Plzeňský Prazdroj, se stalo družstvo ZOD Brniště.

V kategorii Společensky prospěšný projekt 2016 pak byla oceněna společnost Sanofi a její STK pro chlapy. Sanofi v tomto projektu oslovila na letních festivalech přes dvacet tisíc mužů a 600 z nich se vypravilo na preventivní vyšetření.

„Díky naší čtrnáctileté zkušenosti z cen TOP Odpovědná firma máme jasný důkaz, že přibývá firem, které nesedí s rukama v klíně. Přemýšlejí, inovují a pracují ve prospěch celé společnosti,“ uzavírá Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznysu pro společnost.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat