Za každý prodaný sušák jeden strom. Holandská značka doplňků do domácnosti sází stromky v Africe

Holandská značka designových doplňků do domácnosti Brabantia se rozhodla přispět k zastavení odlesňování Afriky. Spojila se s mezinárodní neziskovou organizací WeForest v kampani Love Nature a za každý prodaný sušák na prádlo tak Brabantia vysadí jeden strom v Africe, v rámci projektu Velká zelená zeď. Letos chtějí vysadit miliontý strom. 

Cílem projektu Velké zelené zdi (The Great Green Wall) v Africe je čelit rozpínání pouště v oblasti Sahary vysazováním nových stromů. Brabantia společně s neziskovou organizací WeForest zasadila od začátku kampaně Love Nature v roce 2015 v této oblasti na 700 000 stromů.

Pro letošní rok si stanovili cíl dosáhnout 1 milionu stromů, vysadí tedy dalších 300 000 stromů. Brabantia letos zapojila do projektu nejen zahradní, ale také domácí sušáky a opět plánuje vysadit strom za každý prodaný sušák. 

„Sušíte-li prádlo přirozenou cestou na sušáku, šetříte tím přírodu. Nejen, že je tento způsob na rozdíl od sušení v sušičce k prádlu šetrnější a šetří vaše náklady, ale je také šetrnější k životnímu prostředí. Je to jedna z drobností, kterou pro planetu může udělat každý,“ říká Martin Noha, zástupce společnosti Brabantia v Česku.

„Snažíme se podporovat kvalitní produkty a smysluplné nákupní chování lidí. Když vysadíme strom za každou věc, kterou spotřebujeme, tak budeme moci vytvořit svět lepší a bez globálního oteplování,” podotýká Marie-Noelle Keijzer, ředitelka WeForest. 

WeForest je mezinárodní nezisková organizace, která se věnuje udržitelnému zalesňování. V Sahelu, na severovýchodě Burkiny Faso, se podílí na opětovné výsadbě lesa a odvrácení negativního dopadu působení člověka. 

S podobným projektem přišla i mladoboleslavská Škoda Auto. Rozhodla se, že za každé prodané auto vysadí v Česku jeden strom. Od začátku projektu v roce 2007 do konce roku 2016 automobilka vysadila přes 640 tisíc stromů ve více než 60 lokalitách po celém Česku.

Ruku k dílu přiložili loni také učni Středního odborného učiliště Škoda, když pomohli při výsadbě zeleně kolem budovy učiliště v Mladé Boleslavi. Z více zeleně se ale mohou těšit například ve Vrchlabí, ve Mšeně, v Kochánkách a dalších obcích. Do projektu se každoročně aktivně zapojují desítky zaměstnanců Škoda Auto, kteří vyhledávají vhodné lokality na výsadbu a společně se svými rodinami se účastní i samotného sázení mladých stromků.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat