Firmy Raben a Nestlé bojují s plýtváním. Krmivo před koncem trvanlivosti vozí do útulků

Logistická společnost Raben Logistics Czech vozí už půl roku krmivo pro psy a kočky s končící dobou minimální trvanlivosti do zvířecích útulků. Opuštěným zvířatům pomáhá společně se svým klientem, výrobcem krmiva Nestlé Purina PetCare. Každý měsíc rozveze přibližně 800 kilogramů krmiva, které by jinak skončilo vyhozením.

"Dlouhodobě podporujeme programy proti plýtvání potravinami a uvědomili jsme si, že s krmivem je to velmi podobné jako s jídlem pro potřebné lidi. Útulky pro opuštěné psy a kočky, které nejsou podporovány například městskými dotacemi, shánějí potravu pro své svěřence velmi obtížně," říká Martina Netuhová, marketingová a PR specialistka ze společnosti Raben.

S nápadem přišel klient firmy Raben, společnost Nestlé Purina PetCare. "Jsme rádi, že jsme se s firmou Raben dohodli a pomáháme společně. My dáme krmivo, oni dopravu. Tak si představuji nejen dobrou společenskou odpovědnost obou firem, ale i velmi dobrou mezifiremní spolupráci v oblasti dobročinnosti," podotýká manažerka rozvoje obchodních příležitostí ze společnosti Nestlé Purina PetCare Lenka Vašutová.

Výrobce krmiv se rozhodl podpořit ověřené útulky, které dobře zná a ví, jaké mají potřeby. Patří mezi ně Spolek na ochranu zvířat Tábor, Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat v Ostravě a Depozitum Flíček na Moravě. "Díky darovanému krmivu se už nemusíme bát, že naši svěřenci zůstanou bez potravy. Dokonce se můžeme rozdělit i s dalším útulkem, azylem Sirius v Záhoří u Písku," uvádí Ivana Musilová, předsedkyně Spolku na ochranu zvířat Tábor.

Základní myšlenkou projektu je jak pomoc opuštěným zvířatům, tak boj proti plýtvání. "Je skutečně zbytečné, aby stovky kilogramů krmiva s končící dobou minimální trvanlivosti končily v odpadu, když útulky takový dar hlasitě vítají. A pro nás není takový problém jednou za měsíc naložit pytle s krmivem a rozvést je tam, kde pomohou," říká Netuhová ze společnosti Raben. Loni společně s Nestlé Purina PetCare rozvezli do útulků celkem 6,5 tuny krmiva a v jejich zásobování chtějí pokračovat i letos.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat