Sbírka na pomoc ukrajinským LBGT+ uprchlíkům

313%
 • Cílová částka 12 000
 • Vybráno 37 654
 • Přispělo 60 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Sbírka je podpořena interní akcí v ČSOB: "Napečeno pro Ukrajinu" pořádanou interní skupinou Proud. Přispět může každý, komu specifická situace LGBT+ uprchlíků není lhostejná. 

O spolku Prague Pride

Jsme nevládní nezisková organizace, pro kterou je na prvním místě člověk a jeho lidská důstojnost. Respekt a rozmanitost jsou naše základní hodnoty. Naším posláním je utvářet respektující a bezpečné prostředí, ve kterém mohou být LGBT+ lidé sami sebou. Tento závazek chceme naplnit i v kontextu probíhající války na Ukrajině a zapojit se do pomoci uprchlíkům, kteří přicházejí do Česka a hledají různé formy podpory. Mezi nimi jsou i LGBT+ lidé, jejich rodiny a děti, kteří si s sebou přináší prožitá traumata, která nesouvisí jen s probíhající válkou. Přidávají se k tomu celkové obavy ze vstupu do jiné země, týkající se podpory a přijetí jejich identity ze strany společnosti. 

 

Forma pomoci

Ukrajinským LGBT+ uprchlíkům, kteří do Česka přicházejí a obracejí se na nás, nabízíme možnost komunitní a psychosociální péče. Aktuálně náš spolek pracuje přibližně s 60 lidmi, kteří využívají námi pořádané podpůrné skupiny - jednou týdně komunitní a každý druhý týden psychosociální s odborným terapeutem. Naším přáním je zefektivnit pořádání psychosociálních podpůrných skupin s terapeutem na jednou týdně a umožnit tak přístup k péči více lidem. Cesta k tomu vede přes dostatečné finanční prostředky, kterými můžeme zaplatit naše odborné terapeuty.

 • ČSOB
  16 437 Kč
 • Alena Kobrasová
 • Marcela
  3 000 Kč
 • Husarik
  150 Kč
 • Ondřej Vychodil
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Prague Pride, z.s.

www.praguepride.cz

Spolek Prague Pride je dobrovolnou, nestátní, nepolitickou, neziskovou organizací. Jejím záměrem je přispívat k prosazování tolerantní občanské společnosti, boji proti homofobii a zvýšení povědomí veřejnosti o lesbické, gay, bisexuální a transgender (LGBT) komunitě v ČR. 

Spolek byl založen v roce 2010 za účelem organizování lidskoprávního festivalu Prague Pride. Postupně se činnost spolku rozrostla na celoroční aktivity. V současné době se kromě festivalu zaměřujeme ještě na tyto programy: iniciativa Jsme fér za manželství pro všechny, online poradna Sbarvouven.cz, Pride Business Forum, Fun&Run běh proti homofobii a stigmatizaci HIV+ osob, vzdělávání a program pro duhové rodiny, který zastřešuje například rodičovskou přípravku. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat