Pošlete kuře lidem v nouzi do Sýrie

146%
 • Cílová částka 30 000
 • Vybráno 43 835
 • Přispělo 83 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Dvě malá kuřata zajistí obživu lidem, které už více než 12 let sužuje válka a zemětřesení jim vzalo domov. ČSOB teď zdvojnásobí Váš dar. 

 

15. března 2023 tomu bylo smutných 12 let od začátku války v Sýrii. Miliony lidí v zemi žijí v kritických podmínkách. Zdaleka nejhorší je situace na severu země. Právě tuto oblast navíc v února zasáhlo enormní zemětřesení. Lidí bez střechy nad hlavou bylo již před tragickou únorovou událostí více než 2,8 milionu. Zemětřesení připravilo o domov minimálně dalších 40 000 rodin.

Zasažení lidé přišli o veškerý zbytek jistot. Rodiče zůstávají bez možnosti vydělávat důstojně peníze a zajistit tak obživu pro své děti.

 

“Zemětřesení mi vzalo dceru. V hlavě si opakuju, že teď není čas truchlit. Teď musím přijít na to, jak uživím syna,” popisuje kritickou situace Zakiiya, pětatřicetiletá maminka ze severní Sýrie.

 

Humanitární organizace CARE v Sýrii pomáhá od samého začátku války a zajišťuje také akutní pomoc všem, které zasáhlo tragické zemětřesení. Naším cílem je poskytnout lidem důstojné životní podmínky a zajistit jim lepší a stabilní budoucnost pro sebe i své děti.

 

U příležitosti Velikonoc můžete pomoci i Vy! ČSOB nyní zdvojnásobí Váš dar.

 • 300 Kč (zdvojnásobeno na 600 Kč) zajistí dvě kuřata, díky kterému získají dvě syrské rodiny zdroj vajec
 • 600 Kč (zdvojnásobeno na 1 200 Kč) zajistí dva páry kuřat, díky kterém budou moci dvě syrské rodiny založit chov slepic
 • 1 500 Kč (zdvojnásobeno na 3000 Kč) zajistí dva farmářské kurníky, díky kterém získají dvě syrské rodiny možnost zajištění stabilního příjmu
 • Petr Gorun
  3 000 Kč
 • Tomáš Kabourek
  2 000 Kč
 • Petr Mihula
  300 Kč
 • Irena H.
  1 500 Kč
 • Kořenková Gabriela
  1 500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

CARE Česká republika z.s.

www.care.cz

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Po celém světě zachraňuje životy a upevňuje sociální spravedlnost. Soustředí se přitom na ženy a dívky, protože chudobu nelze překonat, dokud nebudou mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

CARE se zaměřuje na okamžitou pomoc při přírodních katastrofách. Je zastoupena ve více než 100 zemích světa a většinou přímo na místě, kde ke katastrofě dochází. Zasaženým komunitám poskytuje základní lékařskou péči, pitnou vodu, potraviny, hygienické balíčky, deky, stany, buduje přístup k vodě, sanitaci, přístřešky ad. CARE zůstává na místě, i když o krizi již média neinformují, a pomáhá obnovit tamní infrastrukturu. Zároveň CARE bojuje proti hladu a společenským nerovnostem, podporuje vzdělání a rozšiřuje ekonomické příležitosti pro ženy a dívky. Komunity zasažené klimatickou změnou podporuje v efektivním pěstování odolných plodin a chování dobytka, posiluje přípravu a včasné opatření, které snižují následky

CARE byla založena v roce 1945 na pomoc válkou zničené Evropě. V letech 1946-1950 poskytla poválečnému Československu pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dnes je mezinárodní konfederací a CARE Česká republika je její hrdou součástí.

I díky laskavé podpoře českých dárců podpořila CARE v roce 2023 více než 167 milionům lidí po celém světě.

Více informací o činnosti CARE, o využití finančních darů můžete najít na www.care.cz

Sledujte nás také na facebooku –https://www.facebook.com/care.cz

Instagramu: https://www.instagram.com/care_cz/

YouTubu: https://www.youtube.com/@careceskarepublika5060

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat