Pomozte ukrajinským dětem a učitelům spolu s ČSOB

112%
 • Cílová částka 30 000
 • Vybráno 33 755
 • Přispělo 35 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

UKRAJINA: PRVNÍ POMOC PRO ZLOMENOU DĚTSKOU DUŠI 

 

Od začátku války na Ukrajině musely opustit své domovy miliony žen a dětí. Ztratily veškeré jistoty a často byly svědky velmi traumatických událostí.  

“Nikdy nezapomeneme na čtvrtek 24. února 2022. Je to den, kdy začalo peklo. Naše děti strávily devět dní ve sklepě za zvuku dopadajících bomb. Bylo to strašlivé, spolu s dalšími maminkami jsme se rozhodly, že takhle to už dál nejde,” vypráví Svitlana.

“Vydaly jsme se vlakem do Lvova, cesta trvala 30 hodin. Ve vlaku byla strašná zima, zastavovali jsme pokaždé, když se rozezněly sirény. Vagony byly plné maminek s plakajícími dětmi. Některé děti se bály, jiné nechtěly za nic opustit své tatínky, strýce, dědečky.”  

Svitlana s dětmi spolu se skupinou ostatních matek dorazila do bezpečí. Strach a vzpomínky na nejhorší dny ale zůstaly. “Nedokážu si ani představit, jaké to je pro naše nejmenší. Tohle by nemělo zažít žádné dítě. Přála bych si, aby zapomněly na to, co musely zažít. Přála bych si, aby je to nijak nepoznamenalo. Ale nevím, jestli to je možné,” dodává. 

Ukrajinské matky se nyní snaží vybudovat pro své děti bezpečné zázemí a nový domov. Po celé Evropě, včetně České republiky, však nastupují do škol a školek děti s otřeseným duševním zdravím. Situace je extrémně náročná také pro učitele, kteří se snaží ukrajinským školákům pomoci s návratem k normálnímu životu.

 

CARE posiluje dostupnost psychologické péče a další potřebnou podporu pro vyučující i žáky na školách na Ukrajině i v České republice, Polsku, Rumunsku a dalších zasažených státech. Našim cílem je zvýšit odolnost vzdělávacích systémů i do budoucna.  

Vaše pomoc má nyní 2x větší sílu – ČSOB zdvojnásobí Váš dar (až do výše 30 000 Kč).

Váš příspěvek pomůže zajistit psychologickou podporu pro učitele základních a středních škol a zlepšit komunikaci o duševním zdraví ve třídě. Podpoříte tak nejen vyučující a ukrajinské studenty, ale i jejich spolužáky, rodiny a celou naši společnost.

 • 1000 Kč (znásobeno na 2000 Kč) zajistí školení pro dva pedagogy v oblasti prevence duševních obtíží u dětí, psychiatrické diagnózy u dětí a mladistvých a prevence syndromu vyhoření u učitelů

 

Děkujeme, že s námi pomáháte těm nejzranitelnějším!

 • Hana Buriánková
  500 Kč
 • Lenka V.
  1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

CARE Česká republika z.s.

www.care.cz

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Po celém světě zachraňuje životy a upevňuje sociální spravedlnost. Soustředí se přitom na ženy a dívky, protože chudobu nelze překonat, dokud nebudou mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

CARE se zaměřuje na okamžitou pomoc při přírodních katastrofách. Je zastoupena ve více než 100 zemích světa a většinou přímo na místě, kde ke katastrofě dochází. Zasaženým komunitám poskytuje základní lékařskou péči, pitnou vodu, potraviny, hygienické balíčky, deky, stany, buduje přístup k vodě, sanitaci, přístřešky ad. CARE zůstává na místě, i když o krizi již média neinformují, a pomáhá obnovit tamní infrastrukturu. Zároveň CARE bojuje proti hladu a společenským nerovnostem, podporuje vzdělání a rozšiřuje ekonomické příležitosti pro ženy a dívky. Komunity zasažené klimatickou změnou podporuje v efektivním pěstování odolných plodin a chování dobytka, posiluje přípravu a včasné opatření, které snižují následky

CARE byla založena v roce 1945 na pomoc válkou zničené Evropě. V letech 1946-1950 poskytla poválečnému Československu pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dnes je mezinárodní konfederací a CARE Česká republika je její hrdou součástí.

I díky laskavé podpoře českých dárců podpořila CARE v roce 2020 více než 92 milionů lidí po celém světě.

Více informací o činnosti CARE, o využití finančních darů můžete najít na www.care.cz. Sledujte nás také na facebooku –https://www.facebook.com/care.cz

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat