Láska bez hranic

116%
 • Cílová částka 15 000
 • Vybráno 17 438
 • Přispělo 43 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Přes 50 let Lékaří bez hranic poskytují zdravotnickou a humanitární pomoc těm nejzranitelnějším: lidem zasaženým válkou, přírodními katastrofami nebo epidemiemi. Díky jejich práci jsou nejen zachráněny životy a zmírněno utrpení, ale může vzniknut i láska.

Rozhodli jsme se s kolegy během oslav Valentýna podpořit lásku trochu netradičně a to prostřednictvím sbírky pro Lékaře bez hranic, která interně v ČSOB bude podpořena i prodejem domácího pečiva s úsměvem prodávajících. 

Inspiroval nás příběh Nataši a Sergeje, kterým na Ukrajině lékaři bez hranic pomohli (ti dva na obrázku). Oba byli na společenském dnu. Sergejovi diagnostikovali HIV. Oběma pak TBC. Po propuštění z nemocnice v říjnu 2020 se Sergej a Nataša hned v  prosinci vzali. Léčbu dokončili v lednu 2021. Teď sní o tom, že si postaví dům s malou zahradou a koupí si auto, ve kterém se vydají na cestu kolem světa.

Myslíme si, že každá láska má právo kvést a růst. Prosím, podpořte naši malou sbírku. 

https://www.lekari-bez-hranic.cz/ukrajina-tbc-laska

 • Zaměstnanci ČSOB
  15 892 Kč
 • Alena Nováková
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontieres in Czech Republic, o.p.s.

https://www.lekari-bez-hranic.cz/

Médicins Sans Frontières/Lékaři bez hranic 

Poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Financují nás především soukromí dárci, nikoliv státy a mezinárodní instituce.

Přes 50 let poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc těm nejzranitelnějším: lidem zasaženým válkou, přírodními katastrofami nebo epidemiemi. Každoročně léčíme, očkujeme či operujeme miliony lidí po celém světě. Zároveň přinášíme jejich životní příběhy a upozorňujeme na krize, jejichž důsledky zmírňujeme. Působíme ve více než 70 zemích světa.

Páteří naší organizace jsou místní lidé, kteří tvoří většinu našich spolupracovníků na misi. Díky nim je pomoc udržitelná i po našem odchodu. V roce 2021 na našich misích pracovali místní lidé na 37 763 pozicích a mezinárodní kolegové na 3 409 pozicích, což představovalo 83 %, respektive 8 % ze všech našich zaměstnanců. Zbývajících 9 % tvořili kolegové v pobočkách a operačních centrech.

Za svou činnost jsme v roce 1999 získali Nobelovu cenu za mír. Finanční prostředky získané díky tomuto ocenění jsme použili na boj proti opomíjeným nemocem. 

Pomáháme:

- uprostřed konfliktů a válek

- po přírodních katastrofách

- při šíření nemocí a epidemiích

- uprchlíkům a vysídleným

- při opomíjených zdravotních krizích

- lidem s psychickými potížemi

- obětem sexuálního násilí

- maminkám a rodičkám

- zpřístupnit potřebné léky

 

Nestranně
Pomáháme těm, kteří nás potřebují, bez ohledu na jejich původ, náboženské vyznání či politické preference.
Nezávisle
Téměř 100 % našich příjmů pochází od soukromých dárců. Díky nim naši práci a rozhodování neovlivňují zájmy vládních či mezinárodních institucí.
Neutrálně
Během konfliktů nestraníme žádné z válčících stran. Se všemi zúčastněnými vyjednáváme o naší pomoci, abychom mohli ošetřovat a léčit raněné či nemocné, ať už jsou na jakékoliv straně bojové linie.

Česká pobočka Lékařů bez hranic

Kancelář Lékařů bez hranic v České republice vznikla v roce 2006. Informuje veřejnost o situaci v krizových oblastech a zajišťuje finance i spolupracovníky pro zdravotnické a humanitární projekty v zahraničí. Právní formou jde o obecně prospěšnou společnost.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat