I na vozíku k samostatnosti a soběstačnosti

138%
 • Cílová částka 20 000
 • Vybráno 27 600
 • Přispělo 15 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Sbírka na dofinancování elektropohonu pro p. Miloslava Dvořáka, který říká: Díky přídavnému elektropohonu bych mohl být na vozíku venku samostatnější a alespoň trochu ulevit v péči manželce, která o mě každodenně pečuje.

P. Dvořák dodává: Během posledních dvou let se můj zdravotní stav zhoršuje kvůli Parkinsonově chorobě a jsem stále víc odkázán na používání invalidního vozíku, který stěží ovládám. 

Dříve jsem si myslel, že bydlíme téměř na rovinatém sídlišti, které je téměř bezbariérové. Jako vozíčkář s postižením rukou vím o každém sklonu, terénní vlnce i drobné nerovnosti povrchu, kterou sám na vozíku nepřekonám. Vyzkoušený elektropohon dokáže můj „obyčejný mechaničák“ proměnit v šikovného pomocníka a umožnit mi venku samostatný pohyb. Přál bych si s touto novou pomůckou pohyb venku víc užívat a pomoci tím také manželce, pro kterou je, díky zdravotním komplikacím, manipulace s mým vozíkem vyčerpávajícím úkolem.

Pokud by se díky Vaší velkorysosti vybraly finance přesahující rámec této sbírky na dofinancování elektropohonu, rád bych je použil k financování dalších nezbytných kompenzačních pomůcek, které musím pořídit nyní z vlastních zdrojů: pořízení a instalace schodišťové plošiny, vybavení do bezbariérové koupelny a další.

 • Hejzlarovi
 • Štěpánovi
  2 000 Kč
 • Eva Skryjová
  3 000 Kč
 • Marek Dvořák
  2 000 Kč
 • Miloš Dvořák53512
  5 000 Kč
 • Libor Koláček
  5 000 Kč
 • Houdkovi
  800 Kč
 • Lučanovi
  300 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Charty 77 / Konto Bariéry

http://www.kontobariery.cz

Nadace Charty 77 - Konto Bariéry

V roce 1990 Nadace Charty 77 přinesla charitu na území tehdejšího Československa. Byla opravdovým průkopníkem v této oblasti. Těžila ze své více než dvacetileté historie a zkušenosti práce v emigraci. František Janouch založil nadaci ve Švédsku v prosinci roku 1978, jejím cílem byla podpora signatářů Charty 77.

Charitativní projekty jako Konto MÍŠA a Konto Bariéry zaměřující se na pomoc lidí se zdravotními problémy a handicapy postupně přerostly svoji „matku“ a zakladatel nadace. František Janouch i další osobnosti, které u začátků stály, tuto novou situaci akceptovaly. Zakladatel nadace nežárlí na nové projekty, správní rada je přijala za své a „otočila“ nadaci směrem k široké veřejnosti.

Stali jsme se opravdu všestrannou nadací, s desítkami tisíc pravidelných dárců. V tom je naše síla, v tom jsme, zdá se, nepřekonatelní.  

Konto Bariéry - Od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.
  

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat