Darujte šanci Josífkovi na samostatnou chůzi

 • Cílová částka 30 000
 • Vybráno 19 311
 • Přispělo 70 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Darujte šanci Josífkovi na samostatnou chůzi 

Paní Marešová nám napsala:

Pepíček se narodil koncem ledna 2017. Letos oslavil už své 5. narozeniny a my pořád doufáme, že se intenzivním cvičením brzy sám postaví na nožičky a bude samostatně chodit.

Před porodem se mi začala odlučovat placenta a Pepíček byl bez kyslíku. Lékaři ho museli resuscitovat. Naštěstí jsme oba přežili. Prognóza nebyla pozitivní, ale my jsme se odmítli vzdát. Již od porodu cvičíme Vojtovu metodu. Dva roky k tomu cvičíme i Bobath koncept a docházíme do rehabilitačního zařízení Sarema v Liberci, kde se intenzivně pracuje s dětmi, jako je Pepíček. Diagnóza našeho syna je: dětská mozková obrna, centrální hypotonie, epilepsie a vada zraku.

Nadále děláme vše, aby byl Pepíček jako ostatní děti. Chodil, běhal, byl samostatný, smál se a měl radost ze života. Speciální rehabilitací v Saremě jsme nadšeni. Je však velmi nákladná a musí se opakovat. Váš příspěvek, o který žádáme, nám pomůže k dalším týdnům plných cvičení i viditelných pokroků.

Pepíček velmi hezky rozumí, povídá, zpívá, chodí okolo nábytku nebo s chodítkem. Před Vánoci 2021 se začal sám pouštět do prostoru a udělá několik kroků i po celé místnosti. Venku se zatím pustit bojí. S pomocí si stoupne a pak chce chodit sám. Snaží se tu rovnováhu udržet a občas se to na chvilku i podaří, ale pak se buď na kolena spustí, nebo na ně spadne. Po kolenou leze pořád, ale opravdu ty poslední dva měsíce se velmi snaží o první samostatné krůčky. 

Moc doufáme, že tento rok už se nám splní sen a Pepíček bude samostatně chodit. Je to velmi náročné fyzicky i psychicky. Je už veliký, a když vidíme ostatní zdravé děti běhat, tak si samozřejmě přejeme to samé.

Předem moc děkujeme! Vážíme si všech lidí a děkujeme za pomoc, nejen pro našeho syna, ale i pro ostatní nemocné děti.

Manželé Marešovi

Dobrým skutkem pro Pepíčka Mareše je finanční dar 60 000 Kč na měsíční intenzivní rehabilitaci v zařízení Sarema Liberec.

ČSOB výtěžek sbírky zdvojnásobí do výše 30.000 Kč.

 

 • Vasek4444CZ
  80 Kč
 • Viky a Loty ti moc fandí Josífku
  321 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Dobrý skutek, z.s.

www.dobryskutek.cz
Hlavním poslání sdružení je společné provozování obecně prospěšných činností v oblasti zdravotnictví, školství a tělovýchovy, provozování internetového serveru „Dobrý skutek" za účelem shromažďování darů od organizací a občanů a jejich následné poskytování na konkrétní charitativní účely v oblasti zdravotnictví, školství a tělovýchovy, které se řídí příslušnými právními předpisy, rozhodnutími a pokyny příslušných správních úřadů.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat