Adventní sbírka pro děti a mladé lidi z Jedličkova ústavu a škol

112%
 • Cílová částka 30 000
 • Vybráno 33 750
 • Přispělo 51 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Jsme zaměstnanci ČSOB z útvarů HR, Finance a Strategie a rozhodli jsme uspořádat sbírku pro Nadaci Jedličkova ústavu na pomoc dětem a mladým lidem z Jedličkova ústavu a škol.

 

Nadace Jedličkova ústavu pomáhá k integraci mladých lidí s tělesným handicapem do společnosti formou poskytování souboru služeb, které spolu souvisejí a vzájemně se doplňují:

- Podpora zájmových skupin klientů Jedličkova ústavu a škol
- Sociální integrace do společenského života a pracovní rehabilitace na pracovním trhu
- Zabezpečení pravidelné bezbariérové dopravy pro klienty z Prahy a okolí
- Osobní asistence ve specifických i každodenních situacích
- Široká paleta volnočasových aktivit
- Léčebné terapie, rehabilitační a kompenzační pomůcky

ČSOB výtěžek sbírky do výše 30 000 Kč zdvojnásobí.

 

 • Jindřich Fuka
  500 Kč
 • Ondřej Bartoš
  2 000 Kč
 • Lenka Hájková
  300 Kč
 • Zuzka
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Jedličkova ústavu

www.nadaceju.cz

Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem ve všech jejích aspektech – výchovně vzdělávacích, rehabilitačních a odborně terapeutických a dále všestranná pomoc v integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a  škol a také k neziskovým organizacím v celé České republice, které mají podobné poslání jako Nadace. Finanční i materiální pomoc, kterou nám poskytujete, předáváme dál v plné výši.  Pro naplnění svého poslání Nadace Jedličkova ústavu zajišťuje, shromažďuje a pečuje o finanční i nemovitý majetek, jehož výnosy pak používá k uskutečnění svých cílů. Poskytujeme přímou finanční podporu jednotlivcům i nestátním neziskovým organizacím, které realizují projekty v souladu s posláním a principy nadace. Veškeré příjmy ze sbírek a darů používá nadace výhradně k vyplacení grantů a příspěvků žadatelům. Všechny provozní náklady jsou hrazeny pouze z výnosů vlastní hospodářské činnosti a nadačního majetku. Nadace Jedličkova ústavu byla založena jako jedna z prvních nadací po listopadu 1989, konkrétně 22. října 1990. Vznikla z podnětu rodičů dětí a tehdejší ředitelky Jedličkova ústavu, Anežky Krčkové. Zřizovatelem nadace je Jedličkův ústav a školy, příspěvková organizace Hlavního města Prahy, která poskytuje vzdělání a komplexní rehabilitaci pro žáky s tělesným a kombinovaným postižením. Nadace Jedličkova ústavu se hlásí k humanitnímu odkazu profesora MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu, který celý svůj život prosazoval ideu plnohodnotného života osob s handicapem. Jsme členy Asociace nadací Fóra dárců a dodržujeme Etický kodex Asociace nadací.   

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat