Tak trochu jiné narozeniny / A little bit different birthday

 • Cílová částka 20 000
 • Vybráno 16 555
 • Přispělo 35 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Letos jsem se rozhodla oslavit své 25. narozeniny tak trochu jinak. Namísto kupování dárků nebo pořádání párty si dejte  pár penízků stranou a pojďme dát společně skutečný a smysluplný dárek těm, kteří ho opravdu potřebují - lidem s roztroušenou sklerózou.

Proč zrovna Nadační fond IMPULS? 

Nedávno byla mé blízké osobě diagnostikována tahle neléčitelná nemoc a ona se tak zařadila do klubu mladých sklerotiků. Její život i životy rodiny a blízkých přátel se otočily o 180 stupňů. Ale je to velká bojovnice a já si moc přeju, aby ona i všichni další sklerotici mohli svůj život žít naplno díky kvalitní léčbě a přístupu k ní. Do té doby jsem o RS neměla téměř tušení a nenapadlo mě, jaké překážky klade lidem do života. Proto bych ráda podpořila nadaci, která se této nepříliš známé, zato zákeřné nemoci věnuje.

 

Co je to vlastně roztroušená skleróza aka RS? 

RS je autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém napadá centrální nervový systém. V České republice je asi 20 000 pacientů, cca dvě třetiny tvoří ženy a diagnóza je často stanovována mladým lidem. Nemoc je bohužel nevyléčitelná, ale kvalita života pacientů může být velmi výrazně pozitivně ovlivněna díky přístupu k různým léčebným i doplňkovým metodám.

 

Jak pomůžeme? 

Naše vybrané finance pomohou Nadačnímu fondu IMPULS rozšířit jejich aktivity v oblasti vědy & výzkumu, veřejné osvětě i přímé podpoře pacientů např. prostřednictvím fyzioterapie, psychoterapie a dalších vhodných prostředků pro zlepšení průběhu nemoci. 

 

Těším se, že se nás zapojí co nejvíc a společně tak dáme ten nejbáječnější dárek mně, ale hlavně lidem, kteří ho potřebují. Předem moc děkuji všem, kteří se do sbírky zapojí! 

Lucie Zajíčková

 

P.S. Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku (nebo více :)), určitě uspořádám oslavnou / narozeninovou párty pro všechny dárce! 

 

EN 

Why have I chosen the Endowment Fund IMPULS? 

One of my closest people was diagnosed with this disease quite recently and she joined the "young sclerotics" group. Her life turned around as well as the lives of the family members and close friends. However, she is a strong person and a warrior and I wish her and other sclerotics to be able to live their lives to the fullest thanks to the access to the therapy. I hadn't known anything about MS before and I had no idea about the obstacles this disease puts to people's lives. That is the reason I'd like to support a foundation which fights against this quite unknown disease.

 

What exactly is multiple sclerosis aka MS? 

MS is an auto-immunity disease when the immunity system attacks the central nervous system. There are approximately 20 000 people diagnosed with MS in the Czech Republic, two-thirds are women. The disease is diagnosed mostly to young people between 20 and 40 years. MS is incurable but there is a huge chance to improve the quality of patients' lives by providing them access to various therapeutical means.

 

How will we help? 

Our financial support will help the foundation to expand their activities in R&D, education of the public as well as direct support of the MS patients by providing them with access to psychotherapy, physiotherapy and other helpful types of therapy.

 

Looking forward to giving a meaningful and the most awesome gift to not only me people who really need it. Thanks every donor in advance! 

Lucie Zajíčková

 

P.S. If we reach the wanted amount, I will definitely throw a party for all the donors!

 • Tess
  2 222 Kč
 • David Z.
  2 300 Kč
 • Dominika
  1 000 Kč
 • Pro Lucku
  500 Kč
 • Ivan Šefara
 • Kirra & Maurice ?
  525 Kč
 • Kateřina
 • Tereza Maurerová
  242 Kč
 • Martina Kotisová
 • Terka
  525 Kč
 • Iveta
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

IMPULS, nadační fond

www.nfimpuls.cz

Nadační fond Impuls vznikl v roce 2000 za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2107056767/2700

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat