Superboys běží pro Moniku a Lubomíra

 • Cílová částka 55 000
 • Vybráno 21 230
 • Přispělo 38 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Každý máme své nedostatky, ale máme to štěstí, že jsme samostatní jedinci, často s pevným zázemím a fyzickou i psychickou vyspělostí. Dobře si tohle štěstí uvědomujeme a cítíme skoro jako povinnost občas zpříjemnit chvíle i těm, kteří takové štěstí nemají nebo ho třeba hledají. Proto jsme začali spolupracovat s Nadací Jedličkova ústavu a první akcí, kde jsme mohli pomoci, byl v lednu 2019 turnaj v curlingu pro handicapované. Už během této události jsme vytvořili momentum dobré energie, kterou jsme přenesli na naše blízké, i lidi, kteří nás sledují a podporují na sociálních sítích. A teď dál ….

Příběhy absolventů škol Jedličkova ústavu Moniky a Lubomíra nás zaujaly natolik, že jsme se rozhodli pokusit se pro ně vybrat dohromady 55 000 Kč.

Monika
Monika je absolventkou Jedličkova ústavu a škol. Pokračuje ve studiu na FF UK a v JÚŠ využívá službu týdenní stacionář. Je schopna se pohybovat po bezbariérové budově o francouzských holích, na přesuny ve venkovním prostředí využívá mechanický vozík a musí mít doprovod. Požádala si o elektrický skládací vozík, jehož získáním by nebyla závislá na pomoci druhé osoby. Tento vozík je lehčí než klasický mechanický vozík. Snadněji se s ním manipuluje a Monika by díky němu zvládla sama přesuny do školy, na nákup, do knihovny, k lékaři, jízdu MHD a další potřebné úkony.
Příspěvek: 25 000 Kč
 
Lubomír
Lubomír potřebuje osobního asistenta jako doprovod při studiu na VŠ, který po maturitě v Jedli nastoupil na Metropolitní univerzitu v Praze, obor Mediální komunikace. Od svých šesti let je kvůli vrozené nemoci svalů odkázán na invalidní vozík a péči jiné osoby. Jeho postižení navíc omezuje i pohyblivost rukou, takže je závislý na pomoci dalších lidí při veškeré sebeobsluze. Nyní již úspěšně dokončil bakalářské studium a pokračuje dále. Vzhledem k jeho typu tělesného postižení je pro něj služba osobního asistenta naprostou nezbytností, bez které by nemohl univerzitu navštěvovat. Studium není jednoduché, ale baví ho a doufá, že bude moci pokračovat. Dokončení studií a získání zaměstnání je jeho dlouhodobým snem. 
 „Od dětství jsem vozíčkář, ale nikdy jsem nechtěl zůstat sedět doma. V roce 2009 jsem začal studovat školu v pražském Jedličkově ústavu. Po úspěšné maturitě jsem díky programu Metropolitní univerzity Praha získal stipendium na tříletý bakalářský program oboru Mediální a komunikační studia a nyní se snažím pokračovat a dosáhnout magisterského titulu. Věnuji se modelářství, kreslím a pracuji s grafickými programy. Studium není jednoduché, ale baví mě, a tak doufám, že budu moci nadále pokračovat. Děkuji.“ Lubomír
Nadace hradí Lubomírovi finanční náklady na osobního asistenta, protože v jeho cestě za vysněným vzděláním je nepostradatelnou pomocí.
Příspěvek: 30 000 Kč
 

A jak na to? Týmová štafeta?! Z toho nevybruslíš.

Teď je před námi trochu větší výzva. Běh není úplně naše nejběžnější disciplína, ale tentokrát to bude pro dobrou věc. V rámci RunCzech O2 Pražské štafety poběžíme právě za klienty Nadace Jedličkova ústavu – studenty Moniku a Lubomíra Vy nám s tím můžete (musíte :)) pomoct! 

 

Přispějte jakoukoliv částkou nebo sdílejte tuhle výzvu. My budeme celý proces fyzických příprav dokumentovat a vy nás můžete na našem instagramu @superboys_cz sledovat při tréninku a pak nám přijít fandit 27. 6. 2019 na O2 Pražskou štafetu do Stromovky. Díky za podporu!

 • Petra Skrbkova
  200 Kč
 • Veronika
  500 Kč
 • Libor
  1 000 Kč
 • Nikola Nedvedova
  300 Kč
 • Klára Voráčková
 • Veronika Malova
 • Iveta
  300 Kč
 • Pavlina
 • Lukáš Kohout
  300 Kč
 • Honza Z
  400 Kč
 • Prague Superboys
  5 000 Kč
 • Ondřej Pikl
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Jedličkova ústavu

www.nadaceju.cz

Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem ve všech jejích aspektech – výchovně vzdělávacích, rehabilitačních a odborně terapeutických a dále všestranná pomoc v integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a  škol a také k neziskovým organizacím v celé České republice, které mají podobné poslání jako Nadace. Finanční i materiální pomoc, kterou nám poskytujete, předáváme dál v plné výši.  Pro naplnění svého poslání Nadace Jedličkova ústavu zajišťuje, shromažďuje a pečuje o finanční i nemovitý majetek, jehož výnosy pak používá k uskutečnění svých cílů. Poskytujeme přímou finanční podporu jednotlivcům i nestátním neziskovým organizacím, které realizují projekty v souladu s posláním a principy nadace. Veškeré příjmy ze sbírek a darů používá nadace výhradně k vyplacení grantů a příspěvků žadatelům. Všechny provozní náklady jsou hrazeny pouze z výnosů vlastní hospodářské činnosti a nadačního majetku. Nadace Jedličkova ústavu byla založena jako jedna z prvních nadací po listopadu 1989, konkrétně 22. října 1990. Vznikla z podnětu rodičů dětí a tehdejší ředitelky Jedličkova ústavu, Anežky Krčkové. Zřizovatelem nadace je Jedličkův ústav a školy, příspěvková organizace Hlavního města Prahy, která poskytuje vzdělání a komplexní rehabilitaci pro žáky s tělesným a kombinovaným postižením. Nadace Jedličkova ústavu se hlásí k humanitnímu odkazu profesora MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu, který celý svůj život prosazoval ideu plnohodnotného života osob s handicapem. Jsme členy Asociace nadací Fóra dárců a dodržujeme Etický kodex Asociace nadací.   

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

350350/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat