Roční rehabilitace pro Ronju

  • Cílová částka 100 000
  • Vybráno 1 500
  • Zbývá Již ukončeno

 

Ronja se narodila předčasně ve 30. týdnu těhotenství. Důsledkem předčasného porodu Ronja trpí dětskou mozkovou obrnou, která v jejím případě zahrnuje těžkou spánkovou apnoe, epilepsii, těžkou hypotonii a skoliózu.

Do osmi měsíců byla vyživována pomocí hadičky a dodnes je na podpoře kyslíku. Ve třech letech se zatím jen plazí, klečí a nemluví. Celá rodina s ní intenzivně cvičí alespoň 3x denně Vojtovu metodu. Do svých tří let Ronja byla již 20x hospitalizována, zejména kvůli komplikacím s dýcháním.

Skolióza v Ronji stadiu je velmi vážná. Omezuje pohyb, dýchání, trávení, utlačuje vnitřní orgány a také bolí. Ronja má na spaní speciální korzet, který vyrovnává tělo do takové polohy, aby se skolióza dále neprohlubovala.

Díky neurorehabilitaci a Feldenkraisově metodě by Ronja mohla dvakrát týdně dvě hodiny cvičit, léčit svou skoliózu a rozvíjet samostatný pohyb.

Rodina se ocitla ve velmi těžké finanční situaci a péče o Ronju a její potřeby je velmi nákladná. Jen například všechny výdaje kolem dýchání jsou pro Ronju životně důležité a pojišťovna hradí jen část z nich.

Rehabilitace jsou naprosto klíčové pro Ronji další vývoj a rodina si, kromě domácího cvičení Vojtovy metody, nemůže další odborné cvičení, bez pomoci okolí, dovolit.

Částka 100.000Kč, na kterou cílíme, umožní Ronje intenzivně cvičit a navštěvovat terapie po dobu jednoho roku.

Společně můžeme pomoci změnit osud dalšího dítěte k lepšímu.

Děkujeme za podporu a pomoc, která má hluboký smysl.

V tuto chvíli přispěli pouze anonymní dárci.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

www.predcasnenarozenedeti.cz

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Nadační fond vznikl na základě naší osobní zkušenosti s příchodem předčasně narozených dvojčat na svět. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

O konkrétní formě a výši pomoci rozhoduje správní rada NF. Předsedou správní rady je profesor MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář novorozeneckého oddělení UPMD Praha.

Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem, jako je například:

  • Příspěvek na cestovní výlohy rodičům po dobu hospitalizace dítěte
    Při péči o nezralé novorozence je kladen velký důraz na zapojení matek do péče o své dítě. Cílem je podpora citové vazby, která pomáhá rozvoji a udržení laktace. Zapojení matek začíná zdánlivými maličkostmi jako je hlazení či přebalovaní, a to i v době, kdy je dítě na řízené ventilaci. Jakmile to zdravotní stav dítěte dovolí, začíná se s tzv. klokánkováním, které přináší u předčasně narozených dětí mnoho psychických a duševních výhod, jakými jsou: stabilizování srdeční frekvence, pravidelnější dýchání, prevence stresu, delší periody spánku, snížení plačtivosti aj.
    To si však žádá každodenní přítomnost matky nebo i obou rodičů v centru, kde je jejich předčasně narozené dítě, hospitalizováno (mnohdy po dobu až 4 měsíců).
  • Příspěvek na speciální výživu dítěte
  • Příspěvek na zdravotnické pomůcky
  • Pomoc při zajištění psychologické péče pro rodinu předčasně narozeného dítěte
    Rodina, které se narodí velmi předčasně dítě či dítě s postižením, se nachází v náročné situaci, kterou nikdo nečekal a nikdo si ji nepřál. V takové rodině se podstatně mění hodnoty, potřeby a někdy i role jejích členů. Zpravidla rodina tuto situaci sama těžko zvládá a je nucena vyhledat pomoc psychologa.
  • Pomoc při zajištění rehabilitační péče předčasně narozeného dítěte
    Rehabilitace je již neodmyslitelnou součástí komplexní péče o nedonošené děti, neboť napomáhá jejich správnému psychomotorickému vývoji.
  • Pomoc při zajištění následné péče např. lázeňský pobyt

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat