Pomozte Indonésii

 

Velké zemětřesení o síle 7,4 stupňů zasáhlo v pátek 28. září 2018 krátce po 17:00 hodin místního času centrální část indonéského ostrova Sulawesi. Epicentrum zemětřesení v hloubce 10 km bylo v Donggala Regency, kde žije téměř 300 000 lidí. Zemětřesení způsobilo tsunami, která zasáhla pobřežní oblasti Donggala a Palau.

Příslušníci Červeného kříže nacházejí celé vesnice doslova vymazané z mapy: jako první vstoupili do obce Petobo, kde dříve žilo 500 osob. Z vesnice nic nezbylo, bylo nalezeno 14 mrtvých.

Podle Iris van Deinse, delegátky Mezinárodní federace ČK&ČP, dělá Červený kříž vše pro to, aby se i přes zničené silnice dostal co nejblíže k postiženým, nachází devastaci a tragédii. "Červený kříž přináší zdravotní péči, pitnou vodu a další pomoc nejhůře zasaženým oblastem. Lidé ztratili své blízké, své domy a živobytí, nemůžeme připustit, aby ztratili i naději," dodala.

I přes obtížnou dostupnost, již Indonéský Červený kříž přepravil materiál z 5 skladů a dne 4. 10. 2018 dopraví 7 cisteren, 5 polních kuchyní, 10.000 moskytiér, 950 dětských souprav, 650 matrací, 12 stanů a 300 vaků pro zemřelé. V oblasti Sigi jeden z týmů ČK nalezl 1. 10. 2018 těla 34 studentů, kteří se účastnili biblického tábora.

V Sulawesi nasadil Červený kříž více než 175 příslušníků, dalších 22 cisternových vozů pro dodávku pitné vody a 15 sanitek. Zdravotní středisko Červeného kříže bylo zřízeno v Paulu, Donggala a Sigi, nejčastějšími zraněními jsou otevřené zlomeniny, dále průjmy a zažívací problémy a virózy z prochladnutí.

Nejvíce potřebné je kromě vyhledávání a ošetřování osob zajištění potravin, pitné vody a stanů či přístřeší. Činná je pátrací služba ČK, která se snaží nalézt informace o pohřešovaných a znovu sjednotit rodiny.

Bližší informaci o poskytované pomoci naleznete na www.cervenykriz.eu.

 • Marek Jukl
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Český červený kříž

www.cervenykriz.eu

Posláním Českého červeného kříže (ČČK) je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže. Český červený kříž plní úkoly vyplývající z Ženevských úmluv, jejich dodatkových protokolů, rezolucí Mezinárodní konference Červeného kříže a Červeného půlměsíce a ze zákona č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, ve znění pozdějších předpisů. Činnost ČČK zahrnuje zejména přípravu v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva, výcvik první pomoci, poskytování humanitární pomoci v případě katastrof a jiných mimořádných událostí, poskytování zdravotnických, záchranných, sociálních a dalších humanitárních služeb, organizaci a podporu sociální a zdravotní výchovy dětí a mládeže. Při své činnosti se Český červený kříž řídí 7 principy Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, kterými jsou HUMANITA, NESTRANNOST, NEUTRALITA, NEZÁVISLOST, DOBROVOLNOST, JEDNOTA, SVĚTOVOST.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

333999/2700, variabilní symbol 1801

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat