Pomoc a spojení osamělých duší zvířat i lidí.

 

Každý z nás se někdy ocitne v situaci, ve které potřebujeme pomoci. Někdy stačí dobré slovo, někdy obejmutí... A my bychom rádi spolu s kolegy a s pomocí ČSOB podali pomocnou ruku finančně tam, kde nezištně pomáhají těm, na které se často zapomíná. 

 

Bez maminky z.s. mimo svoji hlavní činnost, tedy záchranu koťátek, pracuje na projektu Místo v Tobě, ve kterém sloučí pomoc kočičkám a seniorům. A protože jsme přesvědčeni o tom, že konat dobro má smysl, pojďte s námi přispět na lepší svět :)

 

Projekt: Místo v Tobě

 

Spolek Bez maminky funguje již 8 let a byť je naším hlavním cílem záchrana, pomoc a péče o nemocná, opuštěná a vyhozená koťata, která se z různých důvodů ocitla bez mámy a bez její pomoci nejsou schopná přežít, plánujeme nyní naši činnost rozšířit o novou aktivitu s názvem Místo v Tobě.

V projektu si klademe za cíl pomoci osamělým seniorům a zároveň kapacitně ulevit kočičím útulkům. Pro mnoho našich starších spoluobčanů je kočičí kamarád vítaným a často jediným společníkem, který dokáže být člověku i novým impulzem do života, ale jejich přirozená odpovědnost, „co by s ním bylo, když by se se mnou něco stalo…“ jim v adopci brání.

Zároveň je naším cílem pomoci spolupracujícím útulkům a uvolňovat těmito adopcemi místo pro bezprizorní zvířata, která právě z důvodu omezených kapacitních možností depozit zůstávají na ulici bez pomoci, nemocná a hladová.

A právě tento problém Místo v Tobě řeší. Jeho úkolem je se zaměřit na osamělé seniory a opuštěné kočičky, které jsou umístěny v útulcích, a zároveň cílit na péči a snížení počtu opuštěných zvířat bez domova.

 

Jak bude projekt fungovat?

Seniorovi, který projeví zájem v rámci projektu Místo v Tobě adoptovat, pomůžeme ve spolupráci se spřátelenými útulky vybrat kočičku, která nebude mít problém se socializací, bude kastrovaná a zároveň si se svým budoucím páníčkem takzvaně padnou do oka. Abychom co nejvíce usnadnili toto nové spolužití, každý osvojitel bude mít spolkem garantováno, že v případě nenadálé události, která zapříčiní, že se o adoptovanou kočičku nebude moci nadále starat, zajistíme převzetí zpět do péče organizace a nalezení nového pečujícího. Mimo jiné to znamená, že bude mít k dispozici kontakt na dobrovolníka, který dle domluvy pomůže přivézt krmivo, stelivo, případně pomůže s návštěvou veterinárního lékaře nebo poskytne poradenství ohledně péče. 

 

Čeho touto činností chceme docílit?

 

Resocializace osamělých seniorů - Pro mnoho lidí je podzim života obdobím, která se vážně podepisuje na psychickém i fyzickém stavu člověka. Velká část lidí v této době přichází o partnera, přátele a postupně tak může přijít o jakýkoliv kontakt se světem, zejména v případě, že nemá příbuzné nebo v rodině nepanují dobré vztahy. A právě přítomnost zvířecího přítele bývá často tím světlem, jež prozáří ten nejsmutnější den. Tito lidé a jejich zvířátka mívají mezi s sebou ty nejsilnější vazby, jsou tu jeden pro druhého a předávají si vzájemně životní sílu a energii. Také kontakt s námi z organizace, dobrovolníkem a možnost v případě zájmu potkat jiné pečující lidi je v rámci resocializace pomyslnou třešničkou na dortu.

Adopce kočiček z útulků - Pomoc opuštěným zvířatům vždy dělají lidé se srdcem na pravém místě. Právě to jejich srdce by tak rádo poskytlo pomoc, péči a domov co největšímu množství opuštěných, týraných a zanedbaných bytostí, ale každé depozitum má své kapacity a není nafukovací. Stačí se rozhlédnout, v jak krátké době např. na jaře, kdy začíná "sezóna koťátek", která obvykle končí vyhozená kolem silnic, v lesích, polích atd. jsou depozita nucena vyhlašovat STOP stavy a již nemohou přijmout žádné zvíře. Důvod je jednoduchý, není už prostě kam jej umístit, aby mu mohla být poskytnuta odpovídající péče. Adopcí v projektu Místo v Tobě tak budeme suplovat chybějící ruce, které se pro samotnou péči o všechna zvířata v útulku, nemohou naplno věnovat hledání vhodných majitelů.

Péče o opuštěná zvířata a snížení jejich počtu v ulicích - Právě zprostředkováním adopcí budeme přispívat spolupracujícím útulkům k uvolňování volných míst, která budou moci zaplnit ty kočičky a kocourci, kteří byli týráni, opuštěni a vyhozeni (často také příbuznými lidí, kteří opustili tento svět a pro dědice jejich majetku nemá zvíře, které bylo pro zemřelého majitele obvykle jediným věrným společníkem, žádnou hodnotu..).

 

Jak pomůže výtěžek ze sbírky?

 

Sbírka zajistí tolik potřebné prostředky na úhradu nákladů spojených s naší činností, tedy od úhrad adopčních poplatků, přes nákupy krmiv, steliva, úhradu veterinárních nákladů, až například po zajištění pohonných hmot v případě potřeby převozu zvířete na veterinární kliniku nebo rozvozu krmiva na krmná místa, kde se opuštěná a nesocializovatelná zvířata zdržují.

Věříme, že dobré srdce dokáže zázraky a věříme v dobro. Věříme, že každý člověk si zaslouží důstojné stáří, které nestráví o samotě. Věříme, že dobrá myšlenka dokáže zachránit nejeden život. Věříme v dobro a proto Vás žádáme o zamyšlení a pomoc.

Pomozte nám vrátit seniorům chuť do života a ulevit útulkům. Pomozte nám najít Místo v Tobě!  <3

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Bez maminky z.s.

www.bezmaminky.cz
Organizace věnující se ochraně zvířat, jejich práv a životů. Rozvíjení edukativní činnosti v oblasti péče o odložená novorozená koťata, případně jiná mláďata. Zapojení a rozvoj spolupráce lidí důchodového věku v péči o zvířata bez domova.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2201667003 / 2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat