Ošetřovací materiál pro Motýlky – pomozme jim vzlétnout

136%
  • Cílová částka 30 000
  • Vybráno 41 000
  • Přispělo 78 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

Spojenecká sbírka zaměstnanců ČSOB vznikla v rámci zaměstnanecké akce, která každoročně probíhá v hradeckém Shared Services Center. Tentokrát jsme se v SSC rozhodli podpořit organizaci DEBRA ČR, ale sbírku může podpořit kdokoliv. Její výtěžek následně ČSOB zdvojnásobí.

DEBRA ČR je pacientská organizace, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel a podporuje jejich rodiny. Takto nemocných u nás žije 360 lidí. Nemoc motýlích křídel je vzácné vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění. Nemocní neznají den bez bolesti. Puchýře a otevřené rány se navíc netvoří jen na kůži, ale i na sliznicích v ústech a trávicím traktu. Dostatek kvalitního ošetřovacího materiálu je pro ně zásadní. Díky i této sbírce ubyde rodinám starost o hmotné zajištění pomůcek, které usnadňují hojení a chrání křehkou kůži.

Nemoc motýlích křídel znamená pro rodinu velkou finanční zátěž. Proto využívá DEBRA ČR veřejnou sbírku. Z ní hradí především ošetřovací materiály a přímořskou léčbu. Mořská voda a přímořské klima má velmi blahodárné účinky na stav kůže pacientů, který se projevuje i několik měsíců po návratu. Důležitý je i příznivý vliv na psychiku. Na přímořské ozdravné pobyty vyslala DEBRA ČR v letošním roce 23 pacientů a z veřejné sbírky na tento účel darovala téměř 750 000 Kč.  

Zcela zásadní jsou kvalitní ošetřovací materiály. Ačkoliv zdravotní pojišťovny hradí celou řadu věcí, jako např. tzv. atraumatické krytí, bez kterého se pacienti neobejdou, je tu stále spousta desinfekcí, mastí, krémů a obvazů, které hrazeny být nemohou. Naštěstí je tu DEBRA a nikdo z lidí s nemocí motýlích křídel v Česku se nemusí omezovat a může mít ty nejlepší ošetřovací materiály v potřebném množství. Za ošetřovací materiály, pomůcky a speciální výživu bylo od ledna do září 2023 vydáno z veřejné sbírky přes 650 000 Kč. 

Vedle materiální podpory se DEBRA ČR věnuje také odbornému sociálnímu a nutričnímu poradenství, zprostředkovává psychologickou péči. Je také aktivním členem DEBRA International a zapojuje se do výzkumu léčby této nemoci.

Děkujeme všem, kteří se, společně s námi, rozhodnou pomoci lidem s kůží křehkou jako motýlí křídla. 

  • Martina Š.
  • ČSOB - zaměstnanci SSC Hradec Králové
    10 346 Kč
  • Ivet
  • Tomas Ledvina
    555 Kč
  • Libor a Kamila Kocurkovi
    200 Kč
  • Jiří Indrák
    500 Kč
  • Miroslav Šrámek
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

DEBRA ČR, z.ú.

www.debra.cz

Posláním DEBRA ČR je podporovat lidi trpící nemocí motýlích křídel a jejich rodiny.

Jsme pacientská organizace, která pomáhá usnadnit život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa, zkráceně EB). Šíříme informace o nemoci a možnostech léčby a propojujeme pacienty a jejich rodiny z celé ČR. Úzce spolupracujeme s týmem odborníků klinického EB Centra. Jsme aktivním členem DEBRA International a zapojujeme se do výzkumu léčby EB.

Naše hodnoty jsou:

DEBRA RODINA
SVOBODNÁ VOLBA
BEZPEČÍ
TRANSPARENTNOST
ODBORNOST

Lidé s nemocí motýlích křídel neznají den bez bolesti.

Pod označením „nemoc motýlích křídel“ se skrývá onemocnění s názvem Epidermolysis bullosa congenita, neboli zkráceně EB. Kůže i sliznice pacientů jsou velice jemné, citlivé a lehce zranitelné. Snadno se na nich tvoří puchýře a rány. Děti s nemocí motýlích křídel si nemohou hrát jako zdraví vrstevníci. I hračka, skluzavka, hra na pískovišti mohou ublížit. Odřená kolena znamenají pro nemocné dlouhodobou léčbu a velkou bolest. Lidé s touto nemocí mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. 

Onemocnění je vrozené a doposud nevyléčitelné. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných s EB výrazně zlepšovat. K tomu můžete přispět i vy.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 2.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 3.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat