Národní centrum biodiverzity

 

Projekt "Národní centrum biodiverzity" patří mezi největší ochranářské projekty v České republice a vytvoří v Česku jakousi Noemovu archu ohrožených druhů živočichů a rostlin.
Projekt vzniká ve spolupráci s experty Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR, Jihočeské univerzity a Biologického centra Akademie věd ČR.

"Národní centrum biodiverzity" se zaměřuje na dvě oblasti.
První je vysazování stromů a tím vytváření nových přírodních celků na pozemcích, kde se již zemědělcům nevyplácí hospodařit. Tyto pozemky jsou vykupovány a přeměňovány na přirozené lesy a přírodní louky.
Druhým cílem "Národního centra biodiverzity" je vracet do přírody druhy, které byly v minulosti na území České republiky vyhubeny.
V první fázi připravujeme projekty zaměřené na návrat zubra, divokých koní, pratura, kočky divoké, divokých včel, divokého osla a dalších druhů. Součástí projetku je rovněž obnova původních prostředí pro tyto druhy.

 • Jiří Tomeček
  1 000 Kč
 • Jiří Tomeček
  100 Kč
 • Petr Píša
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká krajina, o.p.s.

http://www.ceska-krajina.cz

Společnost Česká krajina se zabývá zakládáním nestátních rezervací zaměřených na navracení velkých kopytníků do krajiny. Především zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů. Kromě toho chrání ve volné přírodě losa evropského. Její programy přispívají také k záchraně a návratu ohrožených druhů motýlů, brouků, drobných savců a ptáků do krajiny. Věnuje se rovněž výsadbě původních druhů dřevin. Projekty zaměřené na ochranu živočišných a rostlinných druhů zastřešuje program Národní centrum biodiverzity, na který může veřejnost přispívat například prostřednictvím dárcovských SMS nebo portálu darujspravne.cz

  

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2100540679/2010

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat