Dětský hospicový stacionář Ondrášek

 

Péče o dětské pacienty s různými formami nevyléčitelných nemocí je nesmírně psychicky i fyzicky náročná. Pečující rodiče jsou vystaveni velké zátěži, což má samozřejmě vliv na psychickou pohodu a stabilitu v rodině. Děti vyžadují celodenní dohled a péči, včetně noční obsluhy. Například rodiny s dětmi na umělé plicní ventilaci zůstávají v péči o své děti osamoceny. Prakticky nemají žádnou či jen velmi omezenou možnost svěřit své dítě do péče služby zajištěné kvalifikovaným zdravotním personálem.

Cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře. Chceme tak vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do svízelné situace v souvislosti s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě.
Záměrem je vybudovat a zřídit Dětský hospicový stacionář Ondrášek, který bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů. Chceme tímto poskytovat podpůrné služby pro rodiče a předcházet tak u nich vyčerpání a rozvoji syndromu vyhoření. Neméně důležitá pro rozvoj identity a samostatnosti takto nemocných dětí je zkušenost i s jiným pečovatelem než je jeho rodič. Dětem velmi prospěje pobyt v přátelském prostředí s ostatními dětmi při zajištění odborné zdravotní péče. Rodiče budou mít možnost odpočinout si a načerpat síly, zařídit i nezbytné záležitosti u lékaře, na úřadech apod. Zároveň budou moci sdílet s jinými rodiči své příběhy a osobní zkušenosti s nemocí svých dětí, což jim může usnadnit proces vyrovnání se s blížící se smrtí.
 • Jozef Šujan
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.


Posláním Mobilního hospice Ondrášek je poskytování odborné paliativní péče pro dospělé a děti v domácím prostředí, včetně sociálního poradenství v oblasti domácí hospicové péče a poradenství pro pozůstalé.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

35-3935670257/0100

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat