Daňové přiznání pomáhá

 

Daňové přiznání pomáhá je unikátní způsob podpory charitativních organizací.
Tento společný projekt serveru OnlinePriznani.cz a Fóra dárců kombinuje využití snadného online zpracování daňového přiznání a možnosti přispět na dobrou věc.

Uživatel si v aplikaci vyhotoví své daňové přiznání, které je mu zdarma zasláno na email. Jelikož ušetří nemalé prostředky za služby účetní, je mu nabídnuta možnost, aby si jako formu poděkování za využité služby aktivoval dlouhodobou dárcovskou podporu a po dobu neurčitou, až do doby, kdy trvalou DMS podporu odvolá, tak prostřednictvím dárcovské SMS každý měsíc podporoval konkrétní projekt zvolenou částkou 30, 60 nebo 90 Kč. Linka bezpečí, z.s. z této částky měsíčně obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

Dárce může svoji trvalou podporu kdykoli dle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP LINKABEZPECIOP na tel. 87 777.

Linka bezpečí, z.s. byla založena v roce 1994 za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Slouží především těm, kteří si nevědí rady se svými problémy, cítí se ohroženi, osamělí, zrazení, zmatení a z nejrůznějších důvodů se nechtějí nebo nemohou svěřit někomu ze svého okolí. Sdružení je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice a je také členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI). Stěžejní službou je Linka bezpečí 116 111, která funguje anonymně, zdarma 24 hodin denně, včetně nedělí a svátků, a to z pevného i mobilního telefonu. Děti mohou pro komunikaci využít také E-mailovou poradnu Linky bezpečí: pomoc@linkabezpeci.cz (odpověď do 3 pracovních dnů) nebo online Chat Linky bezpečí http://chat.linkabezpeci.cz, který je otevřen každý den (od pondělí do neděle) vždy od 15 do 19 hodin a o víkendech také v čase od 9 do 13 hodin.

Problémy rodičů a dospělých s dětmi řeší odborníci v rámci služby Rodičovská linka na tel. 840 111 234 nebo 606 021 021. Sdružení Linka bezpečí je partnerem kombinovaného evropského projektu Safer Internet Cz, v rámci kterého provozuje asistenční linku pomoci www.pomoconline.cz.

Na Lince bezpečí v současné době pracuje 100 konzultantů a 12 intervizorů v třísměnném provozu. Provoz zajišťuje kromě vedoucí Linky bezpečí rovněž sociální pracovník, psycholog a manažer následného vzdělávání konzultantů. Služby Linky bezpečí jsou poskytovány na vysoké profesionální úrovni. Všichni odborní pracovníci před vstupem na Linku bezpečí absolvují všeobecný výcvik v telefonické krizové intervenci akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR v rozsahu 150 hodin.
Každý rok přijímá Linka bezpečí okolo 250 000 dovolání. Nejčastějším tématem volajících dětí byly problémy s láskou a partnerstvím. Na druhém místě pak rodinné vztahy zahrnující obavy z reakce rodičů, přehnaná přísnost rodičů a problémy v komunikaci. Smutnou statistku doplňuje narůstající počet hovorů na téma sebevražedné tendence a kyberšikana.
Finanční prostředky získané od dárců budou použity na projekty Linky bezpečí, z.s.

Více informací na www.linkabezpeci.cz.

0 Kč V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Linka bezpečí, z.s.


Linka bezpečí, z.ú. byla založena v roce 1994 za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Slouží především těm, kteří si nevědí rady se svými problémy, cítí se ohroženi, osamělí, zrazení, zmatení a z nejrůznějších důvodů se nechtějí nebo nemohou svěřit někomu ze svého okolí. Linka důvěry je akreditována v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice a je také členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI).

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

888777444/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat