Česká asoc.paraplegiků - CZEPA

Pomáháme vozíčkářům po poranění mích “postavit se na vlastní nohy”.

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.

S tímto cílem realizuje řadu projektů:
Informační a poradenský program pro vozíčkáře; Sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů.

Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar;
Pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena mladým vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi.

Startovací bydlení; 5 startovacích bytů je určeno pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně.

Podporované bydlení pro tetraplegiky; Vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu.

Vozejkov.cz; Komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy.  Aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější.

VozejkMap; Mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí. Umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně. Pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC. Data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.

Banal Fatal- banální situace, fatální následky; Preventivní kampaň proti úrazům páteře. Kampaň zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit.

Osvětové kampaně; „Umíme stát na vlastních nohou“, „NeOdhalení“ –putovní výstavy velkoplošných fotografií vozíčkářů zaměřené na přiblížení života vozíčkářů lidem bez hendikepu.

Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením.
 
Edukační program pro odbornou veřejnost.

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.

Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. Na vozíku je 9 z 15 zaměstnanců CZEPA.

 

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat