Pomoc ukrajinským vozíčkářům

 

Česká asociace paraplegiků - CZEPA pomáhá lidem, kteří přišli do ČR kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině. Nabízíme bezbariérové ubytování  vozíčkářům, poskytujeme zdravotnické i kompenzační pomůcky, které jsou nezbytné pro jejich život. 

Zorganizovali jsme pro  neziskovou organizaci "Dzherelo" pro handicapované ve Lvově sbírku invalidních vozíků, dětských kočárů, plen a léků.

Finance budou použity na:

  • energie s nájmem spojené a na nájem (pokud to bude nájemce vyžadovat)
  • doprava do zařízení na Ukrajině
  • jiné výdaje na živobytí vozíčkářů

Sbírka je založena ve spolupráci s Centrem Paraple, o.p.s.

Děkujeme za Vaši podporu! Moc si toho vážíme.

  • martindvorak
    500 Kč
  • Radek Šamko
    2 Kč
  • KytarovkaBrno
    6 500 Kč
  • Arne
    5 000 Kč
  • Michal Jančařík
    10 000 Kč
  • Veronika Macurová Křížová
  • Tatran Stresovice - ParaFlorbal
    5 000 Kč
  • PROFI, spol. s r.o.
    25 000 Kč
  • Petr Svoboda
    500 Kč
  • PAVEL BURDA
    500 Kč
  • Marie Scott
  • Rosťa
  • Martina Stančíková
    5 000 Kč
Alena Jančíková
23.5.2022, 13:59

Shrnutí aktivit asociace CZEPA v oblasti pomoci občanům se zdravotním postižením z Ukrajiny. Když asociace CZEPA v roce 2021 přijala na místo koordinátorky projektu BanalFatal! (prevence banálních úrazů páteře s fatálními následky) Martu Kupets, nikdo netušil, jakou další důležitou roli tato kolegyně, původně z Ukrajiny, bude o rok později v týmu asociace mít. V době nastalého válečného konfliktu Marta podpořila Alenu Jančíkovou, ředitelku CZEPA, v kontaktu s ukrajinskou organizací a konkrétními zdravotně postiženými lidmi, kteří hledali podporu a pomoc v místě i na území ČR. Díky Martě se asociace CZEPA spojila s ukrajinskou neziskovou organizací „Dzherelo“ pro handicapované ve Lvově. Pro tuto organizaci CZEPA uspořádala materiální sbírku invalidních vozíků, dětských kočárků, plen a léků. Děkujeme všem, kteří sbírku podpořili. Velké dík také patří řidičům, kteří se dvěma dodávkami humanitární pomoc dovezli až do Lvova a do bezpečného území ČR přivezli osoby se zdravotním postižením. Potřebným jednotlivcům z Ukrajiny, kteří se na asociaci CZEPA osobně obrátili s žádostí o podporu, jsme bezplatně předali invalidní vozíky, sedáky, sprchové židle, pomohli zajistit potřebné informace a péči. Díky podpoře úřadu městské části Praha 14 získala CZEPA k dispozici dva bezbariérové byty, aby v nich ukrajinští vozíčkáři, prchající před válečným konfliktem získali adekvátní zázemí. Během prvních čtyř týdnů v těchto bytech získalo zázemí postupně 10 osob se zdravotním postižením s doprovody. Ukrajinskému paralympionikovi se podařilo vyjednat zázemí ve spolupráci s Českým paralympijským výborem a ukrajinskému tetraplegikovi, plně závislému na péči, se ve spolupráci s MPSV ČR podařilo vyjednat zázemí včetně péče v sociální pobytové službě. V bytech na Praze 14 zatím zůstal tetraplegik Ivan s manželkou a paraplegička Maryna s manželem a třemi malými dětmi. Tyto rodiny podporujeme v získání potřebné zdravotní a rehabilitační péče, kompenzačních pomůcek i celkové integrace dospělých i dětí do českého prostředí. Ivan a Maryna se zúčastnili natáčení pořadu Klíč České televize (minuty 3.49 - 14.05 viz. pořad). Děkujeme všem za podporu a spolupráci v nelehké době. https://vozejkov.cz/cz/pribehy/pomohli-jsme.lidem-z-valecneho-konfliktu-na-ukrajine

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká asoc.paraplegiků - CZEPA

www.czepa.cz

Pomáháme vozíčkářům po poranění míchy "postavit se na vlastní nohy"

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.

S tímto cílem realizuje řadu projektů:

Informační a poradenský program pro vozíčkáře
(sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů, vydávání informačních materiálů)

Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar
(pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena zejména vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi)

Vozejkov.cz
(komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy; aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější)

VozejkMap
(mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí; umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně; pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC; data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři)

BanalFatal! - banální situace, fatální následky
(preventivní kampaň proti úrazům páteře, zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit)

Peer mentoring
(projekt je založen na principu sdílení vlastních zkušeností - mentorem je vozíčkář, který je delší dobu po úraze a je na postižení dobře adaptován; pomáhá jako průvodce v nové životní situaci vozíčkáři, který je krátce po úraze; peer pracuje také s rodinnými příslušníky a blízkými nových vozíčkářů; peeři úzce spolupracují s odbornými garanty (sociální pracovnice, spinální specialistka, psycholog) a pracují pod odbornou supervizí)

Startovací bydlení
(5 startovacích bytů určených pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně)

Podporované bydlení pro tetraplegiky
(vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu)


Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením
 
Edukační program pro odbornou veřejnost
(realizace odborných seminářů/webinářů, kongresů)

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.
 

Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. V roce 2020 jsme zaměstnali 26 osob se zdravotním postižením. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

238844756/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat