Vyhlížíme naději pro Moniku

 • Cílová částka 1 474 000
 • Vybráno 95 934
 • Přispělo 66 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Ke dni 21. 12. 2018, bylo Monice doručeno rozhodnutí VZP k odvolacímu řízení, které potvrzuje úhradu léčebného přípravku. S ohledem na tuto skutečnost ukončujeme otevřenou podsbírku MONIKA, která běžela na našem transparentním účtu Veřejné sbírky naší nadace a kam k dnešnímu dni bylo připsáno 95 934 Kč. Všechny připsané finanční prostředky budou v rámci lednového zasedání správní rady rozděleny mezi další individuální pacienty s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Všechny informace o rozdělení těchto prostředků budou uveřejněny na našem webu www.nadacejakubavoracka.cz a budeme o nich informovat také na naší FB stránce.

Moc si vážíme a děkujeme za každou pomoc a budeme se těšit na setkání v příštím roce. Přejeme všem krásný adventní čas, pohodové Vánoce a hodně zdraví v novém roce a….

NENECHTE SE VYŘADIT ZE HRY! 

 

 

Jmenuje se Monika, je jí 30 let, skoro deset let má diagnostikovanou roztroušenou sklerózu mozkomíšní, bohužel, tu nejagresivnější formu, její poslední možností je nasazení infusního léčebného prostředku Lemtrada, který však její pojišťovna odmítá uhradit.

Monika je již více než 5 měsíců zcela bez léčby a to zanechává výrazné zdravotní komplikace. V posledních týdnech začíná mít výrazné problémy s chůzí a třesem celého těla. To vše samozřejmě zanechává také výrazný šrám na psychice Moniky i jejího okolí. Pro Moniku potřebujeme v rámci veřejné sbírky nasbírat skoro 1,5 miliónu korun českých, tak aby se podařilo plně pokrýt celou roční léčebnou kúru. Budeme velice rádi za každou pomoc. Předem děkujeme jménem nadace i jménem Moniky.

Moniky příběh začal s komplikacemi a opakovanými atakami, které ji provází zhruba poslední dva roky. Po přechodech z léčby první a druhé volby k novějším, ale také více agresivním léčebným prostředkům, nastal moment, kdy aktuální poslední možnou léčbou pro Moniku zůstává nasazení léčebného prostředku Lemtrada. Jeho cena je vysoká, a tak každou takovou žádost o jeho proplacení posuzuje a schvaluje příslušná zdravotní pojišťovna jako samostatný případ. Monice byla tato léčba na základě rozhodnutí VZP zamítnuta. Začal boj s větrnými mlýny, který je pro každého jednotlivce s ohledem na administrativní mašinerii a procesní průtahy nekonečný, s každým dalším dnem pacient v tak těžké situaci ztrácí naději na kladné vyřešení. V tuto chvíli je Monika skoro půl roku bez léčby, což rapidně zhoršuje její celkový zdravotní stav a má zásadní dopad na její psychiku.

Na Nadaci Jakuba Voráčka se Monika společně s další členkou eReS týmu obrátila koncem listopadu. V rámci naší nadace jsme se jí rozhodli velmi rychle pomoci a v první polovině prosince jsme zajistili všechny potřebné administrativní záležitosti a připravili také žádost pro VZP, aby tento případ projednala ve zrychleném odvolacím řízení. Tato výzva byla odeslána 10. 12. 2018 k příslušnému pracovišti VZP, zároveň byla elektronicky adresována k rukám top managementu pojišťovny.  Do středy 12. 12. 2018 se nám nedostalo ze strany VZP žádné reakce, proto jsme se rozhodli zřídit pro Moniku podsbírku.  Zahájení léčby je v tuto chvíli pro Moniku opravdu akutní, tak, aby se zdravotní komplikace, které nabývají na intenzitě, nestaly komplikacemi trvalými. I přes již skoro desetiletou léčbu RS Monika nepožádala o přiznání invalidního důchodu, na který má již celkem dlouhou dobu nárok. Naopak, ráda by se opět zapojila do pracovního i společenského života, v čemž jí momentálně brání zdravotní stav a přibývající obtíže.

Naše nadace tedy otevřela 13. 12. 2018 Veřejnou podsbírku v rámci našeho transparentního účtu, pod značkou (zpráva pro příjemce) MONIKA s variabilním symbolem 93, kterou bychom rádi velmi intenzivně komunikovali prostřednictvím všech médií, a obracíme se tak i na vás, naše potencionální, ale i dosavadní podporovatele a donátory s žádostí o pomoc pro vybrání dostatečných prostředků pro úhrady celé léčby Moniky. Cílová částka celé sbírky je 1.474.000 korun českých. Samozřejmě stále doufáme, že rozhodnutí VZP v rámci odvolacího řízení bude mít nakonec kladný výsledek. V takovém případě bychom tuto podsbírku obratem ukončili a všechny pro Moničinu léčbu nasbírané prostředky použili pro individuální pacienty, kterým se Nadace Jakuba Voráčka věnuje v denním režimu. Na základě rozhodnutí správní rady budou všechny prostředky zaslané na vrub transparentního účtu Veřejné podsbírky nadace poukázány právě pro tuto podporu.

 

Přejeme všem krásný adventní čas, pohodové Vánoce a hodně zdraví v novém roce a….

NENECHTE SE VYŘADIT ZE HRY.

 

S úctou a pokorou za Nadaci Jakuba Voráčka

                                                                                     

Václav Klaus

Předseda správní rady Nadace Jakuba Voráčka

 

Petra Klausová

Jakub Voráček

Zakladatelé a členové správní rady Nadace Jakuba Voráčka

 

Zdroj obrázků: www.aktualne.cz

 

 • Mimořádný dar
  15 303 Kč
 • Mimořádný dar
  45 000 Kč
 • David
  250 Kč
 • Aneta Pavlíková
 • Ladislav Netrh
  100 Kč
 • Tereza Svobodová
  200 Kč
 • Alena S.
  300 Kč
 • Jaru
  111 Kč
 • Hanka Buresova
 • Radka
  1 000 Kč
 • Paroubkovi, Praha 3
  1 000 Kč
 • Patrik Sova
 • Petr
  1 000 Kč
 • Monika Tesaříková
  2 000 Kč
 • Ondřej Hykel
 • Pavel
  100 Kč
 • Michal Holek
  200 Kč
 • Jan Boháč
  500 Kč
 • Martina,Jarka,Terezka a Lukášek Musílkovi
  100 Kč
 • Manželé Kubíčkovi Vizovice
  2 000 Kč
 • Kateřina Mahovská
  500 Kč
 • Lenka a Adélka
  1 000 Kč
14.12.2018, 18:59

Moniko, myslím na Vás a děkuji všem lidem dobré vůle, kteří se v těchto předsvátečních dnech dokážou zamyslet nad osudem těžce nemocných ale potřebných lidí a případně přispějí jakoukoli částkou ve prospěch jejich zdraví. Všem lidem dobré vůle přeji požehnané svátky Vánoční! Věra V.

15.12.2018, 01:54

Dobry den, neuvedl jsem heslo Monika. Jak to muzu napravit? Dekuji

Kateřina Mahovská
17.12.2018, 10:34

Dobrý den, velmi děkujeme za Moniku. Váš příspěvek vložený prostřednictvím naší sbírky na Daruj správně bude připsán Monice. Kateřina Mahovská NJV

15.12.2018, 02:45

Dobrý den všem?Touto cestou by jsem se chtěla ze srdce poděkovat všem lidem, Kteří mají svá srdce otevřené. Vím jak je v dnešní době těžké vyjít finančně a proto jsi nezkutečně vážím toho, že se mi snažíte i tak pomoct. Kdyby se mě chtěl někdo na něco zeptat, nebo si jenom tak popovídat ráda všem odpovím. Přeji vám všem Zdraví A ať se Vám splní vše co si přejete❤️Monika

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Jakuba Voráčka

www.nadacejakubavoracka.cz

Nadaci Jakuba Voráčka založil Jakub Voráček se svojí sestrou Petrou Klausovou. Cílem nadace je zlepšit podmínky pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní.Nadace Jakuba Voráčka se věnuje výhradně pacientům s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní a každoročně rozdělí pacientům více než 3 milióny korun českých. Jakub osobně přispěl částkou skoro 300.000 USD, která odpovídá počtu nahraných bodů v rámci kanadského bodování NHL a počtu bodů, které nahrál v rámci MS v ledním hokeji.

Zakladateli Nadace Jakuba Voráčka jsou Jakub Voráček, hráč NHL v týmu Philadelphia Flyers a Petra Klausová, starší sestra Jakuba, která žije s diagnózou roztroušené sklerózy již několik let. Petra je žena s neuvěřitelným optimismem, která kolem sebe šíří dobrou náladu. Díky svému onemocnění poznala blíže podmínky pacientů i lékařů, seznámila se s problémy, kterým pacienti s RS čelí a společně s bratrem Jakubem se rozhodli postavit k tomuto problému čelem a začít pomáhat. Nadaci spolu založili v červnu 2015 a veřejnosti ji představili v září téhož roku. Hlavním cílem a posláním Nadace Jakuba Voráčka je zlepšit kvalitu života pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS) v České republice a podpořit jejich léčbu. Na chod a činnost nadace přispívá výrazně sám Jakub, který za každý bod, který uhraje v rámci sezóny v turnajích NHL posílá na účet nadace 1.000 USD. Za sezónu 2017/2018 předal Kuba nadaci za kanadské bodování rekordních 88.000 USD, za sezónu 2018/2019 to bylo opět neuvěřitelných 82.000 USD (66 bodů za sezónu v NHL podpořilo dalších rekordních 16 bodů z MS 2019 v Bratislavě). Celkem již neuvěřitelných 287.000 USD.

Symbolem a značkou nadace je Kluk Puk, který pomáhá činnost nadace zviditelnit a zároveň získávat další finanční podporu. Pod touto značkou je mimo jiné široké veřejnosti, ale i partnerům k dispozici zajímavá a netradiční nabídka v rámci charitativního e-shopu. http://www.nadacejakubavoracka.cz/kluk-puk-pomaha

Zakoupením výrobků každý automaticky přispívá Nadaci Jakuba Voráčka a podporuje tak pacienty s diagnźou roztroušené sklerózy mozkomíšní. Kluk Puk přináší v průběhu také roku několik akcí, kde je možné se potkat s Jakubem Voráčkem, ale i jeho přáteli a podporovateli z řad sportovních hvězd i známých osobností ze sportovního, kulturního nebo hudebního světa. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

0272036015/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat