Včelka dětem

 

U dětí, které nejsou z rodiny připraveny, často chybí základní návyky a dovednosti, nebo nejsou srovnatelné s jejich vrstevníky. Některé děti opakuji již 1. třídu, zažívají neúspěch. Rodiče mají častější neshody ve škole nebo se školou nekomunikují, děti nemají vybavení, nepřijdou v termínu k zápisu nebo vůbec do MŠ či ZŠ nechodí (např. v případě častého stěhování). 

V Klubu Včelka již 10 rokem podporujeme přirozený vývoj dítěte a jeho přípravu na vstup do MŠ či ZŠ, tam kde kompetence jeho rodičů chybí nebo děti nedochází z různých důvodů do MŠ. Pracujeme s dětmi od 3 let věku ze sociálně slabého nepodnětného prostředí. Kontaktujeme rodiče dětí a v případě dohody uzavřeme smlouvu. Děti pak chodí dopoledne na 4 hodiny, 5x týdně, do Klubu Včelka. Tým pod vedením pedagoga s dětmi pracuje, tak aby získaly sociální kompetence, kognitivní dovednosti a znalosti úměrné věku (péče o sebe, jazyk, návyky). Je to podstatné pro jejich další přirozený vývoj a nástup do MŠ a 1. třídy ZŠ. Děti pak mohou zažívat úspěch a radost z učení.  Spolupracujeme s MŠ a ZŠ. Poradce podporuje rodiče při přestupu dětí. Je to nejdůležitější z našich programů, ovlivňujeme školní úspěšnost dětí a posilujeme jejich základy pro život.

Finanční prostředky použijeme na mzdové náklady pedagoga, na vybavení klubu Včelka pomůckami a hračkami. 

 

 • Lukáš Kruml
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Kostka Krásná Lípa, p.o.

http://www.komunitnicentrum.com/

Provázíme lidi ze Šluknovského výběžku od prvních krůčků do posledních chvil. Pomáháme jim s řešením nelehkých situací v průběhu života, na které nechtějí být sami. S respektem k rozmanitým potřebám podporujeme kvalitu života v regionu.

Kostka Krásná Lípa je příspěvkovou organizací města Krásná Lípa. Kostka poskytuje sociální služby prevence (práce s rodinami a jednotlivci v krizi, odborné sociální poradenství, dluhové poradenství, nízkoprahové služby pro děti a mládež) a péče (osobní asistence - domácí péče), zajišťuje předškolní přípravu dětí a komunitní práci v Krásné Lípě či dalších obcích Šluknovska. V komunitním centru kromě zázemí sociálních služeb nabízíme řadu aktivit a služeb - Klub Včelka (předškolní příprava dětí od 3 let věku), retrostipendia pro studenty, insolvence, pracovní a dluhové poradenství, kluby pro ženy a pod. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

223312650/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat