SOS Ukrajina - Člověk v tísni, o.p.s.

 

Člověk v tísni ihned po začátku aktuálního konfliktu začal dodávat humanitární pomoc na Ukrajinu a poskytovat podporu uprchlíkům přicházejícím do České republiky i dalších států.

Působíme na západě i východě Ukrajiny, kam míří naše humanitární kamiony a vlaky a kde působí náš více než stočlenný tým, v okolních státech pomáháme příchozím z Ukrajiny sami nebo ve spolupráci s místními organizacemi, ve většině krajů České republiky poskytujeme sociální pomoc uprchlíkům. To všechno díky podpoře našich dárců, kteří nám darovali miliardu a půl korun během prvních pár týdnů po začátku ruské invaze.

Na východní Ukrajině jsme už předtím působili od roku 2014 – nejen v humanitární oblasti, ale i ve vzdělávání mladých lidí nebo ekonomickém rozvoji zemědělských oblasti. Od začátku války na konci února 2022 byly ale tyto projekty pozastaveny.

Od únorové invaze se nám povedlo na Ukrajinu vypravit 10 humanitárních vlaků a 20 kamionů, které dovezly přes 5300 palet plných potřebných věcí. Pravidelnou humanitární pomoc dopravujeme jako jedna z prvních organizací až do východní části země, kde na mnoha místech pokračují tvrdé boje. Do obleženého města Sumy se nám v prvním konvoji OSN podařilo dostat 40 tun humanitární pomoci.

Více info na: https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/humanitarni-a-rozvojova-pomoc/ukrajina

 • Martin Suk
  100 Kč
 • Radomír
  5 000 Kč
 • Jan Voltr
  10 000 Kč
 • BHD Zvířátka
  5 550 Kč
 • Sirkoun
  500 Kč
 • Mirek Novotný
  5 000 Kč
 • Vinařství Aurora
  20 000 Kč
 • Jindřiška Žákovská
 • Eva Výborná
  1 000 Kč
 • Klára Kozderová
 • Václav Hodek
 • Eleonora Hodková
 • Martin Jančák
  500 Kč
 • Brokeš Josef
  1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Člověk v tísni, o.p.s.

https://www.clovekvtisni.cz/

Jsme nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost k problémům doma i za hranicemi naší země. Chceme se aktivně podílet na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, a nikoli konfliktů.

Jsme součástí občanské společnosti. Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity stovek našich zaměstnanců a dobrovolníků, jak v České republice, tak v desítkách zemí, kde pracujeme a z důvěry a podpory, kterou pro svoji práci získáváme od jednotlivců, firem, vlád i mezinárodních institucí.

Oblasti a priority činnosti si určujeme sami, podle naléhavosti situace a podle našich reálných možností něco změnit. Nemůžeme pracovat všude, za podstatný považujeme skutečný dopad.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

93209320/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat