SOS Nepál

 

Pomozte s námi obětem zemětřesení v Nepálu!

Na místo jsme den po zemětřesení vyslali tříčlenný humanitární tým, který bude distribuovat pomoc nejohroženějším lidem. Na okamžitou pomoc jsme z humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni uvolnili 1 000 000 korun.

Nejničivější zemětřesení v Nepálu za posledních 80 let dosáhlo síly 7,8 stupně a epicentrum mělo v centrální části země. Silné otřesy si zatím vyžádaly tisíce mrtvých a zraněných, zcela zničily stovky domů. Záchranáři se ale zatím nedostali na nejpostiženější místa a nepálské úřady tvrdí, že pod troskami je uvězněno daleko více obětí.

"Mluvil jsem s příbuznými v Gorce a říkali mi, že nejméně ve třech okolních vesnicích je většina domů srovnaných se zemí," říká programový manažer Člověka v tísni v Afghánistánu Sudip Joshi, který pochází z Nepálu. "Počet obětí ale nikdo nezná, protože celé vesnice v horských oblastech jsou odříznuté," dodává Sudip, který je součástí tříčlenného humanitárního týmu.

Pomoc je možné posílat přímo na konto sbírky SOS NEPÁL 54333345/0300

Svůj dar si můžete odečíst z daní: http://www.clovekvtisni.cz/cs/chci-pomoci/odecteni-daru-z-dani.

Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ8803000000000054333345

Teď je důležitá zdravotnická pomoc, jídlo a voda
Ten bude přímo v terénu zkoumat rozsah škod, aktuální potřeby lidí a okamžitě pomáhat nejohroženějším lidem. "Zaměříme se na oblast Gorka v epicentru zemětřesení. Zásadní teď bude dostat na místo co nejrychleji urgentní zdravotnickou pomoc a dostatek jídla a vody. Poté se začneme zaměřovat na provizorní opravy zničených domů," říká vedoucí humanitárních programů Člověka v tísni Marek Štys.

"Pomoc budeme zároveň koordinovat s partnerskými organizacemi Welthungerhilfe a Concern Worldwide z platformy Alliance2015, které na místě budou také mít svoje týmy," dodává Marek Štys. "Za pár týdnu přijdou do Nepálu silné monzuny a to situaci lidí, kteří právě přišli o domov, značně zkomplikuje. Je proto potřeba lidem co nejrychleji nabídnout pomoc," říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek. "Prosíme tedy všechny, aby ve chvíli, kdy to země nejvíce potřebuje, vyjádřili s postiženým Nepálem svoji solidaritu," dodává Šimon Pánek.

 

V tento moment nejsou žádní přispěvatelé, buďte první kdo přispěje.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Člověk v tísni, o.p.s.

https://www.clovekvtisni.cz/

Jsme nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost k problémům doma i za hranicemi naší země. Chceme se aktivně podílet na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, a nikoli konfliktů.

Jsme součástí občanské společnosti. Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity stovek našich zaměstnanců a dobrovolníků, jak v České republice, tak v desítkách zemí, kde pracujeme a z důvěry a podpory, kterou pro svoji práci získáváme od jednotlivců, firem, vlád i mezinárodních institucí.

Oblasti a priority činnosti si určujeme sami, podle naléhavosti situace a podle našich reálných možností něco změnit. Nemůžeme pracovat všude, za podstatný považujeme skutečný dopad.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

54333345/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat