SOS Česko

 

Posílili jsme tým dluhových expertů a podporujeme poradenské a vzdělávací služby, u kterých se setkáváme s masivní poptávkou ze strany rodin, učitelů a lidí, kteří se dostávají do problémů.

V reakci na epidemii proto Člověk v tísni rozšířil fungování dluhové help linky na telefonu 774 392 950 pro pomoc lidem, kteří se dostávají do dluhové, finanční a existenční tísně. Od počátku krize se počet obsloužených klientů v dluhové lince zvýšil desetinásobně.

Tým více než 50 dluhových poradců a právníků poskytuje přímou podporu lidem v insolvenci a zajišťuje i případnou komunikací s insolvenčními správci. Pro dlužníky, kteří se dostávají do platební neschopnosti pak připravili vzor návrhu na odklad exekuce.

Expertní tým Člověka v tísni zpracoval a projednává s vládou i poslanci návrhy úprav zákonů, které pokud budou schváleny, přispějí ke snazšímu oddlužení, sníží riziko nových exekucí a přinesou úlevu lidem ekonomicky postiženým epidemií.

Člověk v tísni poskytuje sociální a vzdělávací služby lidem ve více než 50 městech a obcích v ČR. Jeho tým tvoří přes 350 zaměstnanců a síť několika set dobrovolníků. Aktuálně pomáhá organizace více než třem tisícům klientů, což má dopad na víc než deset tisíc lidí, kteří mohou mít problémy s řešením své situace. Přímou pomoc poskytuje v Praze a Středočeském kraji, na Ústecku, Liberecku, Karlovarsku, Chomutovsku, Plzeňsku, Olomoucku a Jesenicku.

V reakci na preventivní uzavření škol zpřístupnil vzdělávací program Člověka v tísni Jeden svět na školách pro učitele i širokou veřejnost víc než 270 audiovizuálních lekcí a 1150 výukových materiálů, které ročně využívá více než 3 700 škol.

Lektoři na portálu JSNS.cz pravidelně publikují tipy a doporučení, jak s materiály v současné situaci pracovat. Učitelé s ním tak mohou pracovat při vzdálené online výuce žáků. Filmy a další materiály mohou využívat také rodiče se svými dětmi. Zájemci zde najdou dokumentární i hrané filmy, krátká videa, zvukové nahrávky či spoty doplněné o metodické materiály a tipy na doplňkové aktivity.

 • Martina Š.
 • Suchankovi jeste jednou
  1 000 Kč
 • Jirka van der Penzijko
 • Alenka*
 • Viktor Růžička
  300 Kč
 • Viktor Růžička
  300 Kč
 • Vendula Pánková
  200 Kč
 • Tomáš Znojil
  200 Kč
 • Míra Z.
  500 Kč
 • Eva
  200 Kč
 • Josef Sedivy
  1 000 Kč
 • ABMBC Suchánkovi
  2 000 Kč
 • Radek Hajek
  1 000 Kč
 • Martin Procházka
  1 000 Kč
 • Kamila Hodíková
  1 000 Kč
 • Jiří Halouzka
  5 000 Kč
 • Tomáš
  300 Kč
 • JItka Lesseová
 • Petr T.
  1 000 Kč
 • Ivona Jabůrková
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Člověk v tísni, o.p.s.

https://www.clovekvtisni.cz/
Jsme nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost k problémům doma i za hranicemi naší země. Chceme se aktivně podílet na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, a nikoli konfliktů.

Jsme součástí občanské společnosti. Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity stovek našich zaměstnanců a dobrovolníků, jak v České republice, tak v desítkách zemí, kde pracujeme a z důvěry a podpory, kterou pro svoji práci získáváme od jednotlivců, firem, vlád i mezinárodních institucí.

Oblasti a priority činnosti si určujeme sami, podle naléhavosti situace a podle našich reálných možností něco změnit. Nemůžeme pracovat všude, za podstatný považujeme skutečný dopad.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

37893789/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat