sAs UKRAJINA

0%
 • Cílová částka 700 000
 • Vybráno 170
 • Přispěli 2 dárci
 • Zbývá 24 dní

 

NAUTIS - Národní ústav pro autismus, z.ú. už přes 19 let nabízí cesty, jak porozumět autismu. Díky tomu většina z Vás ví, že cestování a změna prostředí je pro lidi s autismem a jejich blízké i v časech pohody náročná disciplína. Často je doprovází úzkost, stres, panické záchvaty, různorodé projevy chování, které pro okolí mohou být krajně obtěžující a nepochopitelné.

Od února získalo pobytové oprávnění v ČR více než 320.000 lidí z Ukrajiny, přes 80% z nich jsou maminky a senioři s dětmi. Mezi nimi jsou stovky dětí a mladistvých s autismem

V NAUTIS děláme vše pro to, aby jejich cesta měla dobrý konec. Oslovilo nás už přes 130 rodin, které potřebují akutní pomoc nebo dlouhodobou podporu při péči o dítě s autismem. Začátkem března jsme zřídili telefonní linku v ukrajinštině, informujeme o naší nabídce pomoci a díky dobrovolníkům, kteří našim expertům tlumočí, dokážeme situaci nově příchozích stabilizovat a účinně jim pomáhat.

To je ale jen začátek. V nejbližších týdnech potřebujeme NAUTIS posílit, abychom zvládli stabilně poskytovat potřebné služby desítkám až stovkám lidem s autismem z Ukrajiny navíc k 1600 stávajícím zájemcům, kteří nás vyhledají jen během roku 2022. Nejvytíženější jsou naši speciální pedagogové, kteří pomáhají dětem s autismem při začlenění do českých škol. Musíme rovněž vytvořit místa v dětské skupině a socializačních programech pro předškolní děti, nabídnout osobní asistenci a další podporu dospívajícím či mladým dospělým, trpělivě zapojovat a provázet v nové situaci pečující příbuzné.

Sbírka na pomoc lidem s autismem a jejich blízkým, kteří v České republice vyhledali útočiště, má za cíl rychlé rozšíření našich kapacit a poskytovaných služeb. Přizpůsobíme je potřebám a aktuální situaci nových klientů, zachováme kvalitní a maximálně dostupnou péči pro naše stávající uživatele.

Pomozte NAUTIS pomáhat těm nejpotřebnějším – lidem s handicapem na útěku před válkou.

 • Michal Mühlpachr
  150 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Národní ústav pro autismus, z.ú.

www.nautis.cz
V listopadu 2015 došlo ke změně právní formy a názvu našeho spolku Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, Střední Čechy, o.s. na Národní ústav pro autismus, z.ú. K transformaci našeho spolku na novou právní formu - ústav, došlo v souladu s platnou legislativou dle nového občanského zákoníku. Hledali jsme novou právní formu i nový název, které by lépe vystihovaly naší činnost a pozici největšího poskytovatele služeb pro lidi s autismem v České republice.

Po transformaci zůstáváme i nadále nestatní neziskovou veřejně prospěšnou organizací, s cílem zkvalitnit život lidí s autismem a jejich rodin. Poskytujeme služby psychologické, psychiatrické, sociální, vzdělávací a osvětové. Jsme registrovaným poskytovatelem terénních a pobytových sociálních služeb a realizujeme programy podporovaného zaměstnávání. Provozujeme ojedinělé celoroční pobytové zařízení pro osoby s autismem a těžkým problémovým chováním.

Od června 2010 jsme stálým členem mezinárodní asociace neziskových organizací Autism-Europe se sídlem v Bruselu. Od té doby se aktivně podílíme na prosazování zájmů a práv lidí s autismem a jejich rodin v Evropě.

Zkráceně si říkáme NAUTIS. NAUTIS je nejen zkratka složená z písmen Národního ústavu pro autismus, ale je to i námořní simulátor - pomůcka, která má pomoci lodím na moři najít správný směr na své cestě. Stejně jako si klademe my ve svém poslání nasměrovat lidi s autismem a všechny, kdo jim poskytují péči, správným směrem a podpořit je v bezpečné a klidné cestě směrem k spokojenému životu.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

6670598002/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat