Roční rehabilitace pro Ronju
-
Cílová částka
- 100 000 Kč
-
Vybráno
- 1 500 Kč
-
Přispělo 1 dárců
-
Zbývá Již ukončeno
Ronja se narodila předčasně ve 30. týdnu těhotenství. Důsledkem předčasného porodu Ronja trpí dětskou mozkovou obrnou, která v jejím případě zahrnuje těžkou spánkovou apnoe, epilepsii, těžkou hypotonii a skoliózu.
Do osmi měsíců byla vyživována pomocí hadičky a dodnes je na podpoře kyslíku. Ve třech letech se zatím jen plazí, klečí a nemluví. Celá rodina s ní intenzivně cvičí alespoň 3x denně Vojtovu metodu. Do svých tří let Ronja byla již 20x hospitalizována, zejména kvůli komplikacím s dýcháním.
Skolióza v Ronji stadiu je velmi vážná. Omezuje pohyb, dýchání, trávení, utlačuje vnitřní orgány a také bolí. Ronja má na spaní speciální korzet, který vyrovnává tělo do takové polohy, aby se skolióza dále neprohlubovala.
Díky neurorehabilitaci a Feldenkraisově metodě by Ronja mohla dvakrát týdně dvě hodiny cvičit, léčit svou skoliózu a rozvíjet samostatný pohyb.
Rodina se ocitla ve velmi těžké finanční situaci a péče o Ronju a její potřeby je velmi nákladná. Jen například všechny výdaje kolem dýchání jsou pro Ronju životně důležité a pojišťovna hradí jen část z nich.
Rehabilitace jsou naprosto klíčové pro Ronji další vývoj a rodina si, kromě domácího cvičení Vojtovy metody, nemůže další odborné cvičení, bez pomoci okolí, dovolit.
Částka 100.000Kč, na kterou cílíme, umožní Ronje intenzivně cvičit a navštěvovat terapie po dobu jednoho roku.
Společně můžeme pomoci změnit osud dalšího dítěte k lepšímu.
Děkujeme za podporu a pomoc, která má hluboký smysl.
Nezisková organizace

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny
Podolské nábřeží 157/36, 14700, Praha 4 - Podolí
Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Nadační fond vznikl na základě naší osobní zkušenosti s příchodem předčasně narozených dvojčat na svět. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.
O konkrétní formě a výši pomoci rozhoduje správní rada NF. Předsedou správní rady je profesor MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář novorozeneckého oddělení UPMD Praha.
Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem, jako je například:
- Příspěvek na cestovní výlohy rodičům po dobu hospitalizace dítěte
Při péči o nezralé novorozence je kladen velký důraz na zapojení matek do péče o své dítě. Cílem je podpora citové vazby, která pomáhá rozvoji a udržení laktace. Zapojení matek začíná zdánlivými maličkostmi jako je hlazení či přebalovaní, a to i v době, kdy je dítě na řízené ventilaci. Jakmile to zdravotní stav dítěte dovolí, začíná se s tzv. klokánkováním, které přináší u předčasně narozených dětí mnoho psychických a duševních výhod, jakými jsou: stabilizování srdeční frekvence, pravidelnější dýchání, prevence stresu, delší periody spánku, snížení plačtivosti aj.
To si však žádá každodenní přítomnost matky nebo i obou rodičů v centru, kde je jejich předčasně narozené dítě, hospitalizováno (mnohdy po dobu až 4 měsíců). - Příspěvek na speciální výživu dítěte
- Příspěvek na zdravotnické pomůcky
- Pomoc při zajištění psychologické péče pro rodinu předčasně narozeného dítěte
Rodina, které se narodí velmi předčasně dítě či dítě s postižením, se nachází v náročné situaci, kterou nikdo nečekal a nikdo si ji nepřál. V takové rodině se podstatně mění hodnoty, potřeby a někdy i role jejích členů. Zpravidla rodina tuto situaci sama těžko zvládá a je nucena vyhledat pomoc psychologa. - Pomoc při zajištění rehabilitační péče předčasně narozeného dítěte
Rehabilitace je již neodmyslitelnou součástí komplexní péče o nedonošené děti, neboť napomáhá jejich správnému psychomotorickému vývoji. - Pomoc při zajištění následné péče např. lázeňský pobyt
Přispěvatelé
V tuto chvíli přispěli pouze anonymní dárci.