Reginka neslyší, přesto nechce žít celý život v tichu.

 • Cílová částka 57 883
 • Vybráno 8 215
 • Přispělo 19 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

To, že je velká bojovnice, dokázala Reginka už při svém narození. Její start do života byl dramatický. Je z dvojčat a holčičky se rozhodly přijít na svět již ve 28. týdnu těhotenství. První čtyři měsíce prožila Reginka na jednotce intenzivní péče.

Překonala řadu zdravotních komplikací a svůj život si doslova vybojovala.

Její předčasné narození však bohužel nezůstalo bez následků. Dnes je jí jedenáct let – trpí oboustrannou hluchotou a mentálně je na úrovni asi tříletého dítěte. V běžném životě je zcela odkázaná na pomoc okolí.

Když měla Reginka necelé dva roky, byl jí voperován kochleární implantát, díky němuž slyší alespoň tolik, že je schopná rozumět jednoduchým pokynům.

Vnější část implantátu, tzv. procesor, je ale po deseti letech každodenního používání na hranici své životnosti, a je potřeba jej vyměnit. Cena nového procesoru převyšující 57 000 korun je však zcela mimo finanční možnosti pětičlenné rodiny.

Pomozte prosím této rodině jakoukoliv finanční částkou, aby mohla Reginka dostat nový procesor a alespoň trochu zase slyšet!

Jaké nástrahy a komplikace s sebou přináší život v tichu, si člověk se zdravým sluchem dokáže jen těžko představit. Že to ale vůbec není jednoduché, je jasné každému.

Věřím proto, že se najde dost štědrých dárců, kteří Regince pomohou.

Děkuji Vám za Reginku i její rodiče. 

Mgr. Božena Jirků
ředitelka nadace
Charta 77 – Konto BARIÉRY

 • Pavlína Feistelová
  500 Kč
 • Dana
 • Martin
  20 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Charty 77 / Konto Bariéry

http://www.kontobariery.cz

Nadace Charty 77 - Konto Bariéry

V roce 1990 Nadace Charty 77 přinesla charitu na území tehdejšího Československa. Byla opravdovým průkopníkem v této oblasti. Těžila ze své více než dvacetileté historie a zkušenosti práce v emigraci. František Janouch založil nadaci ve Švédsku v prosinci roku 1978, jejím cílem byla podpora signatářů Charty 77.

Charitativní projekty jako Konto MÍŠA a Konto Bariéry zaměřující se na pomoc lidí se zdravotními problémy a handicapy postupně přerostly svoji „matku“ a zakladatel nadace. František Janouch i další osobnosti, které u začátků stály, tuto novou situaci akceptovaly. Zakladatel nadace nežárlí na nové projekty, správní rada je přijala za své a „otočila“ nadaci směrem k široké veřejnosti.

Stali jsme se opravdu všestrannou nadací, s desítkami tisíc pravidelných dárců. V tom je naše síla, v tom jsme, zdá se, nepřekonatelní.  

Konto Bariéry - Od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.
  

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat