Posilujte s námi psychickou odolnost našich dětí. A to přímo poradnou dětí pro děti.

 

Na příkladech vrstevníků tak chceme ukázat prožívání, myšlení i řešení potíží konkrétním a inspirativním způsobem. Děti mohou slyšet, jak si poradit v náročných situacích a řešit každodenní starosti s problémy. Především ale chceme sdělovat, že vždy existuje řešení, a to i když je někdy provázeno nepříjemným pocitem jako je smutek, strach nebo lítost. Jde tedy o prevenci krizí, do kterých se děti nemusí dostávat, jestliže umí s vlastními starostmi a emocemi vhodně naložit. Podcastem mohou svoji odolnost posilovat.

 • Po prvních dnech bylo celkově přes 1000 přehrání (na všech platformách)! Aktivita nám tak dává velký smysl.
 • Každá částka je tak dobrou investicí do dětí.
 • Zaujalo Vás? Podpořte tvorbu dalších dílů. Budeme velmi rádi i o šíření podcastu "Utržené sluchátko". Děkujeme 

Cílem podcastu Utržené sluchátko je i edukace dětí v oblasti duševního zdraví. Podcast pro děti, který by měl v hledáčku právě duševní zdraví, na našem podcastnovém poli chybí. Rozhodli jsme se proto vyplnit toto místo hned dvojím způsobem. Jedním jsou příběhy dětí, čtené dětmi, a druhým zajímavosti ze světa duševního zdraví, psychologie, wellbeingu či emocí, přizpůsobené věku. Epizody budou publikovány jednou za 14 dní a dětský příběh bude střídat další týden zajímavost.

Témata podcastu mohou otevírat debaty, ke kterým by se jinak rodiče a děti nedostali. Díky krátké formě mohou audio využívat také pedagogové při výuce nebo formování vztahů uvnitř kolektivu. Za důležité považujeme i možnost dětí napsat si o téma, jaké by chtěly slyšet. 

Podcast Utržené sluchátko je dostupný na stránkách www.linkabezpeci.cz, YouTube Linky bezpečí a například prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast, Apple Podcast.

 • Patrik Kruml
 • Skvělý kolektiv OSPOD KÚZK
  1 000 Kč
 • Jan Ságl
  1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Linka bezpečí, z.s.

www.linkabezpeci.cz

Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující celostátní krizovou linkou pro děti a mladé lidi do 26 let. Za rok 2021 jsme pomohli 90 841 dětem v nouzi.
Děti se na nás obracejí například se sebepoškozováním, sebevražednými myšlenkami, problémy v online světě, vztahovými a rodinnými problémy.

Často si nemají s kým promluvit, případně se za svůj problém stydí a bojí se svěřit někomu ve svém okolí. Kromě telefonu mohou děti Linku kontaktovat také prostřednictvím e-mailu a chatu.

Odborně vyškolení konzultanti dokáží dětem ulevit, povzbudit je a pomoct jim najít východisko, případně zprostředkovat lokální pomoc ve všech místech České republiky. Linka bezpečí je tu pro děti zdarma, anonymně a nonstop, 365 dnů v roce, 24 hodin denně. O půlnoci, na Štědrý den, o prázdninách, vždy.

Linka bezpečí pomáhá i rodičům, proto provozuje i Rodičovskou linku, na kterou se mohou obracet rodiče, prarodiče, pedagogové, zkrátka všichni dospělí, kteří mají starost o děti. Napomáhá porozumění mezi rodiči a dětmi a dokáže jim pomoci řešit jejich neshody.

Za 29 let jsme přijali více než 15 000 000 hovorů ...

Volající může zůstat v anonymitě, vše je důvěrné...
- Klademe velký důraz na důvěrnost, a proto žádné konkrétní příběhy dětí nezveřejňujeme v médiích, ani si hovory nenahráváme. Volající může zůstat v anonymitě.

Konzultant je vyškolený profesionál...
- Každý konzultant musí před přijetím na Linku bezpečí projít 150-hodinovým kurzem telefonické krizové intervence a v průběhu své práce na Lince bezpečí se povinně dále vzdělává.

Online služby Linky bezpečí...
Stále více dětí se na Linku bezpečí obrací prostřednictvím e-mailové a chatové komunikace, proto Linka bezpečí tyto služby stále více rozšiřuje a to i v podobě webové poradny 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

888777444/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat