Pomozte Sýrii

 

Český červený kříž podporuje již od počátku ozbrojeného konfliktu pomocné aktivity ve prospěch jeho obětí přímo v terénu. Pomoc se dostává přímo k potřebným a je tak naplněna zásada, že utrpení je třeba mírnit přímo v místě jeho vzniku. Hlavním partnerem Českého červeného kříže je jeho sesterská národní společnost v Sýrii - Syrský arabský červený půlměsíc.

Od roku 2016 byla finanční podpora Syrského arabského červeného půlměsíce rozšířena i o materiální humanitární pomoc, která vychází přímo v terénu zjištěných konkrétních potřeb.

V roce 2016 se jednalo o dodávky 4 mobilních kuchyní, cca 160 invalidních vozíků, 160 chodítek, 240 berlí, 1000 speciálních uhlíkových obvazů, 5 dialyzačních jednotek vč. spotřebního materiálu, zařízení pro přípravu vody pro dialyzační jednotky a 4 defibrilátorů.

V roce 2017 proběhla dodávka dalšího spotřebního materiálu pro již dodané dialyzační jednotky, 3 mobilních klinik (z toho 1 JIP) a několika desítek zdravotnických přístrojů vč. ultrazvuku vyšší třídy.

V roce 2018 je plánována dodávka zdravotnických přístrojů pro nemocnici Syrského arabského červeného půlměsíce.

Bližší informaci o poskytované pomoci naleznete na www.cervenykriz.eu.

 

 • 5. 12. 2017

  Další pomoc ČČK dorazila do Sýrie

  Další pomoc ČČK dorazila do Sýrie

  5. prosince 2017 jsme v syrském Tartúsu předali další humanitární pomoc ČČK obětem občanské války v Sýrii. Jde celkově již o sedmou zásilku humanitární pomoci v posledních dvou letech.

  Aktuální zásilku pomoci tvoří především tři sanitní vozy, z toho jeden je zaměřen na intenzivní péči. Obsahem pomoci jsou dále zdravotnické přístroje a materiál - více než 2.500 kg - od EKG, defibrilátorů, horkovzdušných sterilizátorů, dýchacích přístrojů přes obvazový materiál, šití, dezinfekční přípravky, nitrožilní výživu, hemostatika, traumasety po např. chirurgické rukavice a pod. Celková hodnota je 7.300.005 Kč.

  I tato část naší pomoci je zaměřena na zvýšení dostupnosti zdravotní péče v Sýrii. Lidé, trpící občanskou válkou, mají přístup ke zdravotní péči velmi těžký, nejde přitom jen o aktuálně raněné následky bojů, ale i o obyvatele trpíci chronickými nemocemi, či o preventivní akce.

  Zásilku do rukou prezidenta Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC) Ing. Khaled Hboubatiho předal Dr. Josef Konečný, ředitel Úřadu ČČK. Přítomna byla rovněž česká velvyslankyně v Sýrii Dr. Eva Filipi a syrský chargé d'affaires v ČR Bashar Akbik.

  Pomoc byla z ČR vypravena již v říjnu a přes Hamburk dále pokračovala lodí až do Tartúsu, kde se nachází jeden z hlavních skladů SARC, který je, spolu s ČČK, jednou ze 190 národních společností Mezinárodního Červeného kříže.

  Ve zdravotnických zařízeních SARC je registrováno 2.048.000 pacientů. SARC již od počátku občanské války poskytuje pomoc v Sýrii bez ohledu na to, která ze stran konfliktu danou oblast ovládá.

  Obsah pomoci vychází z potřeb zjištěných přímo na místě a naplňuje zásadu pomoci Červeného kříže: Lidskému utrpení se snažíme předcházet nebo je alespoň zmírňovat přímo v místě jeho vzniku...

  Pomoc byla poskytnuta díky finanční podpoře MZV ČR.

 • 19. 7. 2017

  První letošní pomoc ČČK do Sýrie

  První letošní pomoc ČČK do Sýrie

  I v letošním roce pokračuje pomoc Českého červeného kříže (ČČK) válkou stižené Sýrii. Navazujeme tak na loňskou materiální pomoc, kdy jsme do Sýrie celkem pěti lety dodali 11,7 tuny humanitárního materiálu, především zdravotnické techniky a zdravotnických pomůcek.

  První letošní zásilka pomoci byla úspěšně předána 18. 7. 2017 v Damašku, kam byla letecky dopravena z Prahy. Příjemcem pomoci, kterou předal Josef Konečný, ředitel Úřadu ČČK, je opět Syrský arabský červený půlměsíc (SARC), který – stejně jako ČČK – je národní společností Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

  Obsahem pomoci bylo celkem 177 zdravotnických přístrojů celkem o hmotnosti 1,8 tuny v hodnotě 4 miliony Kč - jednalo se o ultrazvuk, autoklávy, infuzní pumpy, glukometry, oxymetry, dýchací přístroje či inhalátory.

  Součástí pomoci byl i spotřební materiál k uvedeným přístrojům (glukometrické proužky, dýchací masky apod.)

  S pomocí těchto zdravotnických přístrojů bude moci být nadále poskytována zdravotní péče civilnímu obyvatelstvu v Sýrii. Dostupnost zdravotní péče ve v Sýrii vlivem dlouhotrvajícího konfliktu nízká, a to také vlivem nedostupnosti potřebné zdravotnické techniky.

  Pomoc byla poskytnuta díky finanční podpoře MZV ČR.

  Naše pomoc bude použita ve zdravotnických zařízeních SARC a zlepší tak právě dostupnost zdravotní péče syrskému obyvatelstvu. SARC poskytuje zdravotní péči ve 144 zdravotnických zařízeních, v nichž je registrováno 2.048.000 pacientů. SARC působí na prakticky 3/4 syrského území, bez ohledu na to, která ze stran konfliktu je ovládá.

 • Pavlina Hochsteiger
  300 Kč
 • Jiří Chrobák
  5 000 Kč
 • David Rejholec
  250 Kč
 • Silvie Humlová
 • Tereza Heiligova
  500 Kč
 • Klára Čmelová
  500 Kč
 • Zuzana Vacková
  500 Kč
 • Anna Zavadilová
  500 Kč
 • Radek Mitáček
  4 000 Kč
 • Malin Paert
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Český červený kříž

www.cervenykriz.eu

Posláním Českého červeného kříže (ČČK) je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže. Český červený kříž plní úkoly vyplývající z Ženevských úmluv, jejich dodatkových protokolů, rezolucí Mezinárodní konference Červeného kříže a Červeného půlměsíce a ze zákona č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, ve znění pozdějších předpisů. Činnost ČČK zahrnuje zejména přípravu v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva, výcvik první pomoci, poskytování humanitární pomoci v případě katastrof a jiných mimořádných událostí, poskytování zdravotnických, záchranných, sociálních a dalších humanitárních služeb, organizaci a podporu sociální a zdravotní výchovy dětí a mládeže. Při své činnosti se Český červený kříž řídí 7 principy Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, kterými jsou HUMANITA, NESTRANNOST, NEUTRALITA, NEZÁVISLOST, DOBROVOLNOST, JEDNOTA, SVĚTOVOST.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

333999/2700, variabilní symbol 1501

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat