Pomozte nám vybudovat důstojné bydlení pro lidi s duševním onemocněním

 

Lidé s duševní poruchou (nebo také psychickou poruchou, duševní nemocí, duševní chorobou) představují skupinu onemocnění, které ovlivňují především lidské myšlení, prožívání nebo vztahy postiženého s jeho okolím. Duševně nemocný člověk často není schopen najít a udržet si bydlení, zaměstnání. Dochází k jeho vyčlenění ze společenského života. Vzhledem k problémovému chování, vycházejícího z jejich postižení, nemohou v některých případech bydlet ani u svých rodičů či příbuzných. Přestože pro dospělého, duševně nemocného člověka je žádoucí, aby v rámci možností žil samostatně, třebaže s určitou podporou, je chráněných bydlení v České republice zoufalý nedostatek a absolutně nepokrývá aktuální potřeby.

Nadační fond AROK chce proto vybudovat areál chráněného bydlení, který nabídne možnost trvalého bydlení všem skupinám pacientů s různými typy duševních poruch, stařeckých demencí a dalších duševních onemocnění. Právě společné místo k životu totiž umožní mnohé typy interakce jednotlivých pacientů a zaměstnanců areálu, zapojení do nabídky služeb a dalších pracovních i komunikačních příležitostí.

Klienti nadačního fondu nejsou většinou schopni samostatné práce, ale mají kreativní nápady a omezenou dobu jsou schopni určitou činnost vykonávat. Podporou jejich kontrolované samostatnosti většinou dochází k jejich zotavování a zlepšování kvality života.

Náš nadační fond zároveň pomáhá blízkým a rodinný příslušníkům našich klientů, protože i oni trpí dopadem duševní nemoci a potřebují různé typy podpory.

https://www.youtube.com/watch?v=qYUlkYv9qys

  • Dana Klevetová
    200 Kč
  • Eliška a Jan Horčíkovi
    1 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadační fond AROK

www.nadacnifondarok.cz
Hlavním posláním Nadačního fondu AROK je pomoci lidem s duševním onemocněním, aby mohli s určitou podporou vést samostatný a kvalitní život. Účelem nadačního fondu je vytvoření finančních, materiálních a organizačních podmínek pro dospělé, duševně nemocné osoby, zejména zajištění chráněného bydlení, sociální rehabilitace a zřízení a udržování domova se zvláštním režimem pro dospělé, duševně nemocné osoby.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

285906366/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat