Pomozte nám v boji s nákazou na území ČR

 

Český červený kříž bojuje proti nákaza různými způsoby.

Na centrální úrovni je to edukace a zdravotní osvěta - on-line kampaň na portále zvladnemeto.cervenykriz.eu / letáky / prevence šíření nového koronaviru na webu a sociálních sítích / osvětové videospoty vzniklé ve spolupráci s TV Prima (jak se chovat, jak si správně mýt ruce, proč nosit roušku) / spolupráce s IZS / boxy s humanitární pomocí na hranicích s Rakouskem a SRN (základní potřeby pro osoby s podezřením na koronavirus) / přijímání darů od sponzorů - společností i jednotlivců (všem moc děkujeme!) / poskytování informací - nejen na webu.

A na úrovni našich oblastních poboček - OS ČČK - se věnujeme spolupráci se zástupci obcí, měst a krajů / zapojení pečovatelské služby a dobrovolníků - zajištěný dovoz u potravin a nákupy - zejména seniorům / registrace a výcvik dobrovolníků / koordinace dobrovolnické pomoci / psychosociální pomoc / pomoc zdravotnickým zařízením - např. při třídění / linky psychosociální pomoci / informační linky / vyzvedávání léků / distribuce desinfekce / pomoc s distribucí pomoci úřadům či složkám IZS / doučování dětí na dálku / a samozřejmě: výroba, sběr a distribuuje roušek jednotlivcům i institucím...

Další informace o průběhu pomoci budou zveřejňovány na našich stránkách.

Naši pomoc financujeme z prostředků Fondu humanity ČČK a darů sponzorů. Veřejnou finanční sbírku nezaměřujeme primárně na jednotlivé lidi, mnohdy postižené současnou situací, kterým naopak chceme pomoci, ale vítáme dary a příspěvky společností, institucí a dalších subjektů.

Všem, kteří nám pomáhají pomáhat, děkujeme a věříme, že vydrží!

 • Jakub Kočí
  300 Kč
 • Helena Hulcová
  3 000 Kč
 • Denisa Zlatkovská
 • Jiří Holcman
  500 Kč
 • Petr Pasičnyj
 • Filip Gallat
  200 Kč
 • Lukáš Linhart
  150 Kč
 • Marek Jukl
 • Alena Koppová
  500 Kč
 • KK
  100 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Český červený kříž

www.cervenykriz.eu

Posláním Českého červeného kříže (ČČK) je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže. Český červený kříž plní úkoly vyplývající z Ženevských úmluv, jejich dodatkových protokolů, rezolucí Mezinárodní konference Červeného kříže a Červeného půlměsíce a ze zákona č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, ve znění pozdějších předpisů. Činnost ČČK zahrnuje zejména přípravu v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva, výcvik první pomoci, poskytování humanitární pomoci v případě katastrof a jiných mimořádných událostí, poskytování zdravotnických, záchranných, sociálních a dalších humanitárních služeb, organizaci a podporu sociální a zdravotní výchovy dětí a mládeže. Při své činnosti se Český červený kříž řídí 7 principy Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, kterými jsou HUMANITA, NESTRANNOST, NEUTRALITA, NEZÁVISLOST, DOBROVOLNOST, JEDNOTA, SVĚTOVOST.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

333999/2700, variabilní symbol 2003

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat