Pomozte nám potlačit šíření nemoci COVID-19

 

Šíření viru COVID-19 způsobuje nepředstavitelné následky v rozvojových zemích, kde CARE aktivně pomáhá. Zajišťujeme ochranu lékařů a humanitárních pracovníků v extrémně rizikových oblastech. Distribuujeme hygienické pomůcky, čistou vodu a zřizujeme stanice na mytí rukou pro zranitelné lidi v nouzi.
 
Jak můžete pomoci lékařům a humanitárním pracovníkům?
V ohrožených oblastech se v tuto chvíli nacházejí tisíce humanitárních a zdravotních pracovníků, kteří podnikají důležité kroky pro zastavení šíření viru a pomáhají zranitelným lidem. Současně jsou však i oni sami v ohrožení života.  
 
 • Spolu s CARE můžete přispět k zajištění ochrany těchto hrdinů dnešní doby. V ohrožených oblastech distribuujeme ochranné prostředky pro lékaře i humanitární pracovníky a školíme zdravotnický personál speciálně pro aktuální situaci.   
Jak můžete pomoci zranitelným lidem?
Obyvatelé ohrožených oblastí často žijí v přeplněných táborech a osadách s omezeným přístupem k řádným hygienickým zařízením a zdravotnickým službám. V takovém prostředí není možné dodržovat ani ta nejzákladnější hygienická opatření.  Vypuknutí onemocnění zde může ohrožovat životy velkého množství lidí.

 • 400 Kč zajistí instalaci stanice na mytí rukou pro zranitelné děti a ženy
 • 600 Kč zajistí hygienické potřeby a vodu pro šestičlennou rodinu na 2 měsíce
 • 1200 Kč zajistí čistou vodu pro 100 lidí na jeden den 
COVID-19 zasáhl celý svět.  
Pro zlepšení situace je nutné aktivně bojovat proti jeho šíření na globální úrovni.  

Víme, že současná situace negativně ovlivnila i občany České republiky. 
O to víc si vážíme každé koruny, kterou přispějete na pomoc zemím, které mají ještě méně prostředků, aby se s touto situací vyrovnaly.

Děkujeme!
 • Jakub Michalicka
 • Beata Borošová
  1 000 Kč
 • Trojan
  400 Kč
 • Dio Poeta
 • AlphonsBRW
 • Miroslav Roučka
  1 000 Kč
 • Lenka Macnerová
  400 Kč
 • Petr Gorun
  5 000 Kč
 • Linda
  100 Kč
 • Damián Solanes
  300 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

CARE Česká republika z.s.

www.care.cz

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Po celém světě zachraňuje životy a upevňuje sociální spravedlnost. Soustředí se přitom na ženy a dívky, protože chudobu nelze překonat, dokud nebudou mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

CARE se zaměřuje na okamžitou pomoc při přírodních katastrofách. Je zastoupena v 100 zemích světa a většinou přímo na místě, kde ke katastrofě dochází. Zasaženým komunitám poskytuje základní lékařskou péči, pitnou vodu, potraviny, hygienické balíčky, deky, stany, buduje přístup k vodě, sanitaci, přístřešky ad. CARE zůstává na místě, i když o krizi již média neinformují, a pomáhá obnovit tamní infrastrukturu. Zároveň CARE bojuje proti hladu a společenským nerovnostem, podporuje vzdělání a rozšiřuje ekonomické příležitosti pro ženy a dívky. Komunity zasažené klimatickou změnou podporuje v efektivním pěstování odolných plodin a chování dobytka, posiluje přípravu a včasné opatření, které snižují následky

CARE byla založena v roce 1945 na pomoc válkou zničené Evropě. V letech 1946-1950 poskytla poválečnému Československu pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dnes je mezinárodní konfederací a CARE Česká republika je její hrdou součástí.

I díky laskavé podpoře českých dárců podpořila CARE v roce 2019 více než 68 milionů lidí v 100 zemích světa.

CARE Česká republika v roce 2019 umožnila například vzdělávání dětí uprchlíků z Myanmaru a Sýrie, zabezpečila potraviny a zvýšila ekonomickou soběstačnost lidí v 3. nejhladovější zemí světa - Čadu, zlepšila zdravotní péči a zdroje obživy obyvatel Nigeru, pomohla obyvatelům Etiopie zajistit přístup k nezávadné vodě, lépe překonávat sucho a přírodní katastrofy. Výstavbou přístřešků z nepálených cihel, opravou studní a podporou spořících družstev zkvalitnila život v táboře Mantapala v Zambii, prohloubila obnovu válkou zdevastovaného Mosulu. Do všech aktivit jsme zapojovali lokální komunitu, příjemci pomoci se vždy aktivně podíleli na zlepšení své životní situace. 

Více informací o činnosti CARE, o využití finančních darů můžete najít na www.care.cz. Sledujte nás také na facebooku –https://www.facebook.com/care.cz

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

243308210/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat