Pomoc pro Pomocné tlapky - Od štěněte k hrdinovi

 

Cílem projektu je výchova a výcvik asistenčních psů pro tělesně postižené spoluobčany. Ti tak získávají zdarma neocenitelného parťáka, který částečně nahradí lidského asistenta.
Příprava začíná výchovou štěňat v adoptivních rodinách na jejich budoucí roli asistenčního psa, následuje speciální výcvik mladých psů a také zaškolení klienta, aby co nejlépe zvládali soužití s asistenčním psem.
Asistenční psi mohou částečně nahradit službu osobních asistentů nebo rodinných příslušníků a snížit závislost tělesně postižených lidí na jejich péči, zvýšit samostatnost a sebevědomí a tím umožnit klientům aktivně a plnohodnotně se zapojit do běžného života a zlepšit navazování komunikace s okolím.

Pes-asistent ovládá okolo 80 povelů, k těm základním a nejvíce využívaným úkonům patří podávání spadlých předmětů do ruky klienta, otvírání a zavírání dveří, rozsvěcení světel, otvírání pračky, vyndavání prádla, otvírání lednice a podání určeného předmětu (lahev s pitím, krabička s jídlem), dále je to pomoc při sebeobsluze - stahování ponožek, kalhot, rozepínání a stahování bundy,... zvedání ruky na ovladač el.vozíku apod.
Každý pes je cvičený na míru klienta - dle jeho potřeb.
Více informací:https://www.youtube.com/watch?v=QuFuNQ5XzJY&t=30s

Neméně významnou součástí výcviku je příprava psa na pomoc formou canisterapie - speciální zooterapie, kdy se speciálním přikládáním psa k tělu postiženého uvolňují spazmy (křeče), dojde k celkovému uvolnění a prohřátí organizmu. Při cílených hrách se psem dítě i dospělý klient nenásilně, rád a dobrovolně cvičí - rehabilituje.. 

 • Martin Krupa
  5 000 Kč
 • Bafko
  5 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Pomocné tlapky o.p.s.

www.pomocnetlapky.cz

Pomocné tlapky o.p.s. se od roku 2001 věnují výchově a výcviku asistenčních psů. Naši klienti tak získají zdarma neocenitelného pomocníka, který dokáže částečně zastoupit pomoc asistenta a klient tím získá zpět část samostatnosti a nezávislosti.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

107-6736530247/0100

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat