Pohádkové čtecí babičky a dědečkové

 • Cílová částka 10 000
 • Vybráno 3 250
 • Přispělo 5 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Senioři-dobrovolníci se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb a dialogů. Děti při poslechu rozvíjejí svou fantazii a znalost jazyka. Mohou vstřebat od seniorů klid a rozvahu a přiblížit se odlišné generaci. Senioři na oplátku mohou načerpat energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších. 12.12.2017 je na klubové setkání pozváno více než 60 seniorů.

Klub pohádkových čtecí babiček a dědečků, který sdružuje tyto dobrovolníky, byl oceněn Čestným uznáním za Nejlepší klub roku v akci Ceny Senior roku 2017, které uděluje Nadace Charty 77 spolu s projektem SenSen. Součástí ocenění byla i hromadná vstupenka do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Sbírka je určena na zajištění autobusu na výlet do Pelhřimova a na další programovou náplň a společné aktivity Klubu. 

 

 • Tomoso
Linda Obrtelová
27.2.2018, 23:34

Všem moc děkujeme, zbytek peněz na autobus jsme sehnali a tak 22.března JEDEME s Mezi Námi DO PELHŘIMOVA:))) Děkujeme! Linda a Kačka

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Mezi námi, o.p.s.

www.mezi-nami.cz

Když se potkávají generace, dějí se zázraky!

V Mezi námi, o.p.s. podporujeme setkávání lidí všech generací. Přejeme si, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

Obecně prospěšná společnost Mezi námi od roku 2013 šíří myšlenku mezigeneračního setkávání. Do našich projektů se má možnost zapojit zástupce jakékoliv generace, kterého naše aktivity osloví  a má chuť se přidat. Jsme připraveni jasně a rychle předat informace a zapojit ho do projektů. Vážíme si každého, kdo se k nám připojí a komu není propojování generací lhostejné.

Našemu týmu se společně podařilo dosáhnout ve spolupráci s pedagogy, aktivizačními pracovníky a dalšími podporovateli  propracovaný systém mezigeneračních setkávání. Spolupracujeme s více než 400 školskými a seniorskými zařízeními po celé ČR. Organizujeme pravidelná setkávání dětí a seniorů, společně tvoříme, zpíváme, čteme, sportujeme i tančíme - prostě si navzájem děláme radost.

Podporujeme také dobrovolnictví seniorů, založili jsme Klub pohádkových babiček a dědečků a naši dobrovolníci pravidelně každý týden čtou dětem ve školkách pohádky.

Účastníme se také evropských projektů a spolupracujeme s organizacemi podporujícími mezigenerační aktivity a aktivní stárnutí v rámci EU.

V roce 2023 jsme získali 1. místo v Cenách Rady vlády pro seniory a stárnutí populace.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat