Petra zvítězila nad smrtí!

 • Cílová částka 50 000
 • Vybráno 3 510
 • Přispělo 7 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Jaro roku 2010 se stalo pro Petru osudným.

Stačilo pár vteřin a z nadějné překladatelky se málem stal dárce orgánů. Při automobilové nehodě utrpěla mnohočetná závažná poranění hlavy a břicha. Lékaři jí dávali minimální šanci na přežití.

Při automobilové nehodě utrpěla na místě spolujezdce mnohočetná závažná poranění hlavy a břicha téměř neslučitelná se životem.

Ale zázraky se dějí -  Petra se po třech týdnech a řadě operací probudila z umělého spánku. Bylo to doslova jako kdyby se znovu narodila, protože se všechno musela začít učit znovu. Její život se stal nepřetržitým zápasem o znovuzískání soběstačnosti.

Pomoci jí můžete i Vy!

Petra prodělala šest operací břicha, edém mozku, musela jí být odstraněná část lebky na levé straně, měla kontuzi levé plíce, zlomeniny, pohmožděniny... Její končetiny jsou spastické a levá ruka není plně funkční ani po provedené rekonstrukci úchopové polohy.

Od nehody uplynulo sedm let. Petra je dnes odkázána na invalidní vozík a plně závislá na pomoci druhé osoby. Je ale nesmírně houževnatá – cvičí, rehabilituje a dělá všechno proto, aby dosáhla soběstačnosti.

Pomozte jí prosím jakoukoliv částkou, aby mohla absolvovat rehabilitační pobyty a dosáhnout tak vytoužené soběstačnosti!

Aby se její zdravotní stav zlepšoval, potřebovala by opakovaně absolvovat neurorehabilitační a tyzioterapeutické pobyty v léčebně, kde by měla individuální rehabilitační plán zaměřený právě na zlepšení sebeobsluhy a na nácvik chůze.

Takovéto léčebné pobyty jsou však velmi drahé. Jejich cena se pohybuje okolo xx korun a to je částka, kterou Petra nedokáže uhradit. 

„Žiju – bojuji – a věřím, že se všechno obrátí k lepšímu,“ říká statečně Petra.

A já věřím, že Vy ji v tom nenecháte samotnou. 

Za pomoc pro statečnou Petru Vám už nyní děkuji!

Mgr. Božena Jirků
ředitelka nadace
Charty 77 – Konto BARIÉRY

V tuto chvíli přispěli pouze anonymní dárci.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Charty 77 / Konto Bariéry

http://www.kontobariery.cz

Nadace Charty 77 - Konto Bariéry

V roce 1990 Nadace Charty 77 přinesla charitu na území tehdejšího Československa. Byla opravdovým průkopníkem v této oblasti. Těžila ze své více než dvacetileté historie a zkušenosti práce v emigraci. František Janouch založil nadaci ve Švédsku v prosinci roku 1978, jejím cílem byla podpora signatářů Charty 77.

Charitativní projekty jako Konto MÍŠA a Konto Bariéry zaměřující se na pomoc lidí se zdravotními problémy a handicapy postupně přerostly svoji „matku“ a zakladatel nadace. František Janouch i další osobnosti, které u začátků stály, tuto novou situaci akceptovaly. Zakladatel nadace nežárlí na nové projekty, správní rada je přijala za své a „otočila“ nadaci směrem k široké veřejnosti.

Stali jsme se opravdu všestrannou nadací, s desítkami tisíc pravidelných dárců. V tom je naše síla, v tom jsme, zdá se, nepřekonatelní.  

Konto Bariéry - Od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.
  

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat