14. Ošetření dvou lip "Svobody" (Kadov u Blatné, Jihočeský kraj)

100%
 • Cílová částka 20 000
 • Vybráno 20 000
 • Zbývá Již ukončeno

 

Stromy rostou na návsi v historickém centru obce poblíž tvrze, památníku obětem 1. světové války a kostela sv. Václava.
V těsné blízkosti stromů lze monitorovat pohyb chodců i vozidel.

Lípy jsou ve velmi dobrém stavu, protože byly v minulých letech několikrát odborně ošetřeny arboristou. Bezprostředně neohrožují chodce, vozidla ani nemovitosti ve svém okolí.
Lípy jsou pravidelně větvené a v koruně se nachází pouze malé množství suchých nebo poškozených větví. Bezpečnostní vazba není nutná. Lípy nevykazují žádné patogeny.

Do budoucna jsou perspektivní a vyžadují pouze zdravotní řez.

V rámci 100. výročí oslav ukončení 1. světové války proběhne pietní akce u pomníku padlých vojínů za 1. světové války, který se nachází v bezprostřední blízkosti - říjen 2018.
Při ošetření stromu proběhne setkání veřejnosti (místních občanů, dětí a mládeže všech našich obcí, v případě ošetření o prázdninách budou pozvány i děti z 5 základen dětských táborů, nacházejících se na našem území) s arboristy.

Informování veřejnosti proběhne prostřednictvím webových stránek obce a místního periodika, který je distribuován do 32 obcí v regionu.

Spolupracující osoby a organizace budou obec Kadov a místní dobrovolní hasiči.

Oba stromy se nachází na pozemku obce Kadov.

Odborný posudek: Obě lípy jsou v poměrně dobrém zdravotním stavu. V nedávných letech byly několikrát odborně ošetřeny zkušeným arboristou. Vzhledem k tomu, že se oba stromy nachází na velice frekventovaném místě a v bezprostřední blízkosti komunikace a okolních nemovitostí, je doporučeno další provedení zdravotního řezu, popřípadě řezu redukčního. Při ošetření se nepředpokládá použití speciálních opatření jako jsou vazby a ošetření dutin. 

 • Mimořádný dar
  20 000 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Nadace Partnerství

www.nadacepartnerstvi.cz

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit.

Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku tvoří asociaci Environmental Partnership Association, zaměřenou na podporu aktivit směřujících k ochraně životního prostředí, místních komunit a společnosti.

 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 2.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 3.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat