Optický fibroskop pro Centrum dětské traumatologie v Motole

 • Cílová částka 200 000
 • Vybráno 22 003
 • Přispělo 60 dárců
 • Zbývá Již ukončeno

 

Jestli vaše děti milují kyvadlovou (říká se jí také vahadlová) houpačku a nešetří ji ani sebe, může razantní houpání a divoké poskakování skončit nepříjemným naražením i úrazem močového ústrojí. Vážně nic příjemného. Ještě hůř to může dopadnout na kole nebo při autonehodě. Přístroj, na který potřebujeme shromáždit 200.000,- Kč, pomáhá šetrně a přesně vyšetřit poraněná místa, provádět drobné operace i řešit následky poranění. Když zobrazovací metody jako je CT, magnetická rezonance nebo ultrazvuk přesně neurčí, kde je v močovém ústrojí problém, je to právě tenký flexibilní fibroskop, který může pomoci.

Pro ty, kteří si potrpí na detaily, a pro odborníky vysvětluje podrobněji význam fibroskopu MUDr. Jan Trachta z Kliniky dětské chirugie 2. LF a FN Motol:

„Při poranění ledvin a močovodu, kdy dochází k natržení dutého systému ledviny a úniku moči mimo ledvinu je možné dvojí řešení. Jednak otevřená operace, která pacienta nadále poškodí a končí obvykle odstraněním celé ledviny, protože chirurg ledvinu svou manipulací dále rozkrvácí. Vhodnější je proto tzv. zavedení JJ stentu  - hadičky přes měchýř do močovodu a ledviny, která moč bude derivovat, dokud se natržený dutý systém nezhojí. Zastentování močovodu po traumatu je ovšem technicky obtížné a často nemožné ( přes natržené místo, přes místo dislokované hematomem apod.) a proto je dobré zcela cíleně fibroskopem prohlédnout celý močovod až po ledvinu a umístit přes zavedený vodící drát JJ stent na místo optimální k hojení.  Dále je tu řešení následků poranění - jizvení močovodů, ledvinných kalichů nebo močové trubice - koagulační elektrodou fibroskopu lze tyto jizvy odstraňovat. A tam kde má dítě po traumatu urogenitálního traktu jizvu a vázne odtok moči se vytváří často konkrementy (kameny) - fibroskop se k nim dokáže dostat (bez větší operace a zásahu do organismu) a košíčkem je tak můžeme vytáhnout“.

 • Martha Issová
  10 000 Kč
 • David Ondricek
  10 000 Kč
 • Daniel Šefl
  300 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

NADAČNÍ FOND KOLEČKO

www.kolecko.cz
nadační fond Kolečko

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

260626069/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat