Nová zkušebna pro Dr.amAS

 

Divadelní soubor Dr.amAS funguje při Národním ústavu pro autismus již sedmým rokem. Jeho členy jsou především dospělí lidé s poruchou autistického spektra, jejichž autentické životní zkušenosti se odrážejí v inscenacích. Divák tak má při sledování představení jedinečnou možnost nahlédnout do prožívání a způsobu myšlení těchto herců. Dr.amAS pro svoje zkoušky v současné době využívá ne příliš vyhovující prostory. Proto pro soubor vybíráme novou vhodnější zkušebnu a finance na její pronájem. Za váš příspěvek ve výši 300 korun a více od nás získáte vstup na divadelní představení souboru Dr.amAS, který můžete využít i jako originální vánoční dárek pro své blízké. Přesný termín a místo konání představení budou upřesněny.

Celý tým je plně zapojen do procesu tvorby, herci jsou autory svých replik, které jsou extrahovány z improvizací, ze společných zážitků, SMSek, hlášek apod. Každý člen souboru má možnost ovlivnit a vyprofilovat svou postavu a nabídnout tak divákovi zcela autentický zážitek. Základy využívaných technik můžeme hledat v dramaterapii a jiných expresivně terapeutických přístupech. Tvůrčí práce v souboru nemá terapeutické ambice, avšak stává se pro herce terapeutizující. Získávají větší jistotu v interakcích s okolím i mezi sebou navzájem, herecky i osobnostně se vyvíjejí a experimentují. Prvním a hlavním cílem však zůstává „dělání dobrého divadla”.

Soubor byl třikrát nominován na cenu APLAUS a v roce 2017 ji obdržel.

 

INSCENACE

Sněhen (2015)

Jiný, než kdo?! (2017)

Teď mluvím já! (2018)

Co je za Oráčovem? (2021)

 • Regina Stratílková
  500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Národní ústav pro autismus, z.ú.

www.nautis.cz

Národní ústav pro autismus, z. ú. je největším poskytovatelem služeb pro lidi s autismem v České republice. Zkráceně si říkáme NAUTIS, což je nejen zkratka složená z písmen Národního ústavu pro autismus, ale i námořní simulátor – pomůcka, která má pomoci lodím na moři najít správný směr na své cestě. Stejně tak my si klademe jako své poslání nasměrovat lidi s autismem a všechny, kdo jim poskytují péči, správným směrem a podpořit je v bezpečné a klidné cestě ke spokojenému životu.

Poskytujeme sociální, zdravotní, psychologické a volnočasové služby. Nabízíme odborné poradenství jednotlivcům, rodinám i zařízením, která mají v péči klienty s autismem. Provozujeme celoroční pobytové zařízení pro osoby se souběhem autismu a chováním náročným na péči a v rámci včasné intervence se náš tým stará o rodiny s předškolními dětmi. Psychiatr a psychologové u nás dělají psychodiagnostiku a terapeuti vedou individuální a skupinové nácviky sociálních dovedností.

Jsme zřizovatelem speciálně pedagogického centra, mateřské školy pro děti s autismem a sociálního podniku – nakladatelství PASPARTA, který zaměstnává lidi s autismem. Realizujeme také programy podporovaného zaměstnávání. Nabízíme vzdělávací kurzy, pořádáme osvětové akce (celoroční kampaň Porozumět autismu, cena Aplaus atd.), odbornou konferenci a osvětové výstavy. Při NAUTIS působí divadelní soubor Dr.amAS, který se zaměřuje na autorskou tvorbu vycházející z příběhů členů souboru, kterými jsou převážně dospělí lidé s autismem.

Od června 2010 jsme stálým členem mezinárodní asociace neziskových organizací Autism-Europe se sídlem v Bruselu.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

 • 1.

  Sbírkovým spojenectvím

  Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
  Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

  Chci se stát spojencem
 • 2.

  Sdílením na sociálních sítích

  Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
  Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
  A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

  Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

 • 3.

  Osobním doporučením

  Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
  Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

  Poslat mailem

 • 4.

  Vlastním nápadem

  Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

2003420034/5500

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat